Jestli si někdo doposud neuvědomuje, že advent je skutečně tady, tak v domku A. Stiftera, na jeho dvorku, i před a tentokráte také nově za domkem ho adventní atmosféra přímo pohltila. Jarmark nabízel přehršle rukodělných výrobků, až oči přecházely. A dobroty pochopitelně nechyběly.

Kdo chtěl, mohl tvořit v dílničkách. Pozoruhodnou, již zapomenutou, tradici připomněla například Lenka Kohoutková, výtvarnice z Regionálního muzea, s níž jste si mohli vyrobit krásné ozdoby v podobě zlatých andílků - a to z těstovin. Posuďte na fotkách, jaký byl výsledek.

Své řemeslo předváděli řezbář, malíř obrázků na sklo, pekařky, kovář a mnozí další. Zjistit jste tam mohli také, že vánoční stromek je možné ozdobit opravdu téměř vším. Stromek ověšený porcelánovými šálky nadělal před vstupem do dvora plno parády.

"Letos se akce koná o svátku sv. Ondřeje, tedy prvním adventním svátku," říká kurátorka muzea Lenka Hůlková. "Takže nechyběly ani svatoondřejské věštby."

Do adventního lidového jarmarku se jako každý rok zapojili společně s pořadatelem, tedy muzeem, město Horní Planá, množství nadšenců, místní školy, spolky, obchodníci a řemeslníci z místa a z regionu.