Pouštět draky vyrazily i Nela Marie Balounová a Kačenka Madejová z Černé v Pošumaví, druhačky z tamní malotřídky. „Draka jsme koupily na pouti. Tady jsme ho nevyráběly, jenom jsme si každá nakreslily jednoho malinkého, takže do soutěže nepůjdeme."

David Fučík z Černé v Pošumaví, čtrnáctiletý školák ze ZŠ Kaplická, si taky přinesl svého draka. „Koupili jsem ho mamkou v Globusu. Předtím lítal strašně vysoko, ale dneska se mi tedy moc nedaří, nechce se mu do vzduchu."

Jednoznačným přeborníkem v létání s ručně vyrobeným papírovým drakem se v sobotu stal Vojta Poschel z Mojného. Podělil se s ostatními účastníky drakiády, kterým se nedařilo papírového draka dostat do vzduchu, o cenné rady: „Provázek se musí na drakovi navázat úplně v rozích, jinak neletí, a ocas musí sloužit jako kormidlo, aby se drak netočil, takže musí být co nejdelší. Já ho navíc zatížil plastovým vajíčkem z kindervajíčka naplněným pískem."

Draka si přijel vyrobit a vybarvit i devítiletý Nikolas Šimek z Hluboké nad Vltavou. „Máme tu chatu, takže jsme napůl místní," vysvětlila jeho maminka. „Materiál jsme dostali tady na místě, všechno bylo připravené a nastřihané," pochválila organizátora.

Ten si vzal k srdci rady návštěvníků a na pláži nechal postavit dvě zastřešené terasy. „Ptali jsme se lidí přes léto, co by tu změnili a co by se jim líbilo, a nejčastěji zaznělo, že když začne pršet nebo hodně foukat, nemají se kam schovat," vysvětlil v sobotu David Neumann. „Proto jsme tu dnes slavnostně otevřeli dvě terasy, a jelikož se přiblížily Dušičky, připravili jsme akci v tom stylu. Poprvé jsme vyzkoušeli drakiádu, odpoledne na děti čekalo dlabání dýní a navečer jsme je všechny krásně nasvítili. Na 18 hodinu jsme připravili dětskou cestu za pokladem a v noci si dospěli užili halloweenskou party."