Na tamním hřišti, kde podle dlouhodobých plánů obce měla vyrůst úplně nová budova základní školy s tělocvičnou odpovídajících parametrů, vyroste nová sportovní hala, která bude sloužit i ke kulturnímu využití.

Studie nové budovy už je připravena. „Potřeba prostor pro kulturní a sportovní činnost v obci je čím dál větší," řekl starosta Dolního Třebonína Pavel Ševčík. „Postavit školu se kvůli různým potížím nedařilo, tak  jsme se rozhodli pro jiné řešení. Potřeby školy  vyřešíme jejím rozšířením, kdy zrekonstruujeme přízemní prostory obecního úřadu, kam se přestěhuje mateřská školka."

Návrh nové školy byl tedy přeměněn na Kulturně sportovní centrum, které vyroste  v sousedství hlavní silnice procházející Dolním Třebonínem.

Centrum poskytne především sál, který bude i tělocvičnou.

Stavbu bude financovat obec jednak ze svého rozpočtu a dále s pomocí úvěru nebo z prodeje majetku obce, protože naděje na získání některé dotace je defacto nulová. Předpokládané náklady jsou zhruba 10 až 12 milionů korun.

Po úpravách bude studie opět předložena zastupitelstvu. Projekčně bude připravena v příštím roce, popřípadě bude stavba i zahájena.

Více čtěte v pátečním vydání Českokrumlovského deníku.