Pondělí
Krumlovští vodní záchranáři pokřtili v sobotu spolu se svými příznivci pokřtili v Dolní Vltavici novou kajutovou loď (na snímku), která doplní jejich stávající flotilu. „Obdobná loď s kajutou už byla potřeba," potvrdil velitel záchranářů Milan Bukáček. „Často vyjíždíme zachraňovat lidi z vodní hladiny za silné bouřky, kdy kolem nás šlehají blesky, anebo za krupobití. To pak mnohdy ani nevidíme, kam jedeme. Díky kajutě tedy budeme ve větším bezpečí," doplnil šéf vodních záchranářů.

Deník dodává:
A kdo byl někdy na Lipně  uprostřed bouřky, ten ví, o čem je řeč.  A kdo nebyl a chtěl by to vyzkoušet, ten ať si to pořádně rozmyslí.

Úterý
Generální finanční ředitelství požaduje po Černé v Pošumaví vrácení dotace z roku 2006 a zaplacení penále. Za problémem stojí a celým kamenem úrazu se stalo vybudování sociálního zázemí na kempinku Olšina z roku 2006. Podle kontroly finančního úřadu měla obec porušit zákon v několika položkách a kromě jiného tím také porušila rozpočtovou kázeň.

Deník dodává:
Asi nejzajímavějším postřehem je, že dotaci a vyúčtování kontrolovaly dva úřady. Jeden na nic nepřišel, druhý shledal problémy a napařil pokutu. Zvláštní, že?

Středa
Na frymburském náměstí změřilo své síly celkem 59 družstev hasičů a hasiček během klání dalšího ročníku Jihočeské hasičské ligy. „Začínali  jsme před devíti lety s nějakými patnácti družstvy hasičů. V sobotu jsme skončili na rekordním čísle 59 družstev," řekl včera za organizátory výstižně Antonín Labaj k právě skončenému devátému ročníku. Frymburská Hasičská liga, alias noční závody, si za poslední roky získaly možná až neuvěřitelnou popularitu.

Deník dodává:
Frymburk přitahuje. Kdo zná Járu Cimrmana ví, že už tento génius objevil Frymburk pro celý svět. Pravda, sice v jiné oblasti společenských věd, ale to přece vůbec nevadí.

Čtvrtek
V době prohibice šly mezi zákazníky nejvíce na dračku pivo a víno. Štěstí také bylo, že prohibice přišla mimo hlavní nákupní sezony. To jsou hlavní postřehy, které přinášely názory Deníkem oslovených prodejců a provozovatelů restaurací a vinoték v regionu. Mezi ty nejzajímavější patří ale zcela jistě postřeh Pavla Vaňouska, prodavače potravin na Latránu v Českém Krumlově. Sám byl totiž překvapen, že na něho nikdo nenaléhal, aby prodal zakázaný alkohol pod pultem. „Čekal jsem, že úderem prohibice se najdou hlavně takoví, o kterých vím, že to bez láhve nevydrží. A že přijdou a budou mě přemlouvat, abych jim něco prodal," říká a jedním dechem dodává: „Nic takového se ale nestalo. Oni jsou asi tak vyděšení z toho, že někde padají lidi po alkoholu jak švestky, že asi přestali pít."

Deník dodává:
Podle primáře Psychiatrické léčebny v Červeném Dvoře Jiřího Dvořáčka dokáže určitý typ závislých lidí dva týdny abstinovat. „Jsou různá stadia závislosti. Pokud je někdo ve stadiu, kdy už ta závislost vytvořena je, ale ještě není v chronickém, konečném stadiu, pak v našich středoevropských podmínkách je schopen nějakou dobu abstinovat. Přesně ten týden nebo dva. Kdyby takováto prohibice byla vyhlášena delší dobu a hlavně kdyby byla úplná, pak by se to ve sháňce po alkoholu projevilo," řekl Jiří Dvořáček.