Na stole se na ni smály štrúdly, ze kterých oči přecházely. Šestnáct štrúdlů sladkých a čtyři slané měly podobu srdce s ořechy, květů, sněhuláka, růžiček, vozíku s jablky nazvaného Úroda z Holubova. Byly tam ale štrúdly ještě ve tvaru věnce, rolády, v podobě jablečného stromu, ale i traktoru.

Štrúdlování tradičně pořádá holubovský kulturní spolek Hokus a komise u štrúdlů hodnotila vzhled, chuť a originalitu soutěžních specialit. Volné chvíle vyplnily děti z tamní základní školy divadelní pohádkou O koblížkovi, na harmoniku hrál Jan Haták.

Například štrúdl v podobě umných růžiček vyrobila Pavla Plávková z Holubova, která se štrúdlování účastní téměř každý rok.

Autorkou vozíku naloženého jablky, který táhl ježek, byla Helena Čížková z Holubova. „Nápad, jaký štrúdl vytvořit, je gro celé soutěže," říkala Helena Čížková. „Mě nápady zásobuje manžel Petr. On je opravdu autorem nápadů všech mých štrúdlů. I první štrúdl, se kterým jsem vyhrála, vymyslel manžel. Nápady dají štrúdlu vtipný podtón."

V kategorii sladké štrúdly zvítězila Pavla Plávková se svými růžičkami. Druhé místo patřilo holubovské úrodě jablek na vozíčku Heleny Čížkové a třetí místo obsadila Petra Sixlová za štrúdl ve tvaru jablek.

V kategorii slané štrúdly vítězství patřilo dívce Aničce Fošumové za štrúdl ve tvaru květu, 2. místo Michale Matějíčkové a 3. Pavle Pávkové. Cenu za originalitu si vysloužily Pavla Pávková a Anička Fošumová.