„Vozovka v řešeném úseku už vykazuje řadu závad jako například mozaikové a síťové trhliny, které spolu s plošnými deformacemi ukazují na porušení konstrukce vozovky. Diagnostické průzkumy také dále odhalily nevyhovující únosnost samotné vozovky,“ vysvětlil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek. „Během stavebních úprav tak v celém úseku dojde k odfrézování krytových vrstev vozovky, lokálním výspravám v místech, kde je narušena i podkladní vrstva vozovky a následné pokládce nové ložní a obrusné vrstvy vozovky v celém úseku.“

Opravy silnice I/3 (E55) v Kaplici-nádraží vypuknou 4. dubna a potrvají 60 kalendářních dnů.
Ve čtvrtek začíná v Kaplici-nádraží oprava silnice. V květnu úplně zavřou E55

Součástí opravy budou i úpravy povrchového odvodnění silnice, krajnic a příkopů. Opraveno bude také všech 17 sjezdů na přilehlé pozemky, které se na této části komunikace nacházejí.

První fáze opravy potrvá nejdéle do 9. května a práce budou probíhat na realizaci etap 5a, 5b, 6a, 6b, 7 a 8. „Následně dojde k přerušení prací, v koordinaci s prováděním stavebních prací v Kaplicinádraží, v celém úseku a stavba se na místo vrátí až v druhé polovině roku v termínu od 23. září do 3. listopadu, kdy budou dokončeny zbývající etapy stavby, dodal mluvčí.

Oprava silnice I/3 bude probíhat za částečné uzavírky hlavního tahu, kdy bude provoz veden kyvadlově jedním jízdním pruhem, a to ve dvou fázích stavby v rámci několika etap.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. za cenu zhruba 31,8 mil. Kč bez DPH.