Dalo by se říci, že na Latránu vzniklo zkrátka pánské holičství a kadeřnictví, ale toto není obyčejné holičství. Tady chlapcům a mužům upravují vousy a vlasy v příjemné atmosféře provozovny zařízené v osobitém pánském stylu a nenucené eleganci, navíc lazebna poskytuje mužům zázemí, kde jako by se zastavil čas, kde mohou být sami sebou, dát si kávu a probrat ryze mužská témata.

A malí klučíci se tu mohou těšit na zábavnou specialitu – stoličku v podobě autíčka. O tom, jak je nová lazebna lákavým místem, svědčí skutečnost, že tam zavítal i Daniel Hůlka nechat si upravit vous během týdenního soustředění operních pěvců v krumlovských klášterech. Martin Hubený z Kaplice mu vous zastřihl do pěkného tvaru. „A když pan Hůlka odcházel, omládl,“ dodal s úsměvem.

Bistro Honzy Kroba a Petra Mandrly v budějovické Galerii Dvořák.
Lahůdky z celé Evropy najdete v novém bistru Honzy Kroba na náměstí

„Chtěli jsme navázat na historickou krumlovskou lazebnu, která byla v domě Latrán 1,“ vysvětluje Oldřich Hluško z Českého Krumlova, který provozovnu připravoval se synem Lukášem. „Průvodci tu vyprávějí o lazebníkově dceři Markétě. Název Lazebna se nám líbil, jenomže v Krumlově je již spojen s restaurací, tak jsme lazebně dali název Gentlemans Club. Pracují v něm čeští lazebníci z regionu Martin a Lukáš.“

Nápad se Oldřichu Hluškovi rodil v hlavě už dlouho. Inspiroval ho kamarád na Sicílii, jehož čtyři synové mají soukromý podnik a jsou vyhlášení kadeřníci. A když syn Lukáš, který chtěl být od mala kadeřníkem, po roce studií na obchodní akademii utekl do učení na vysněné řemeslo, rodiče ho v tom podpořili. „Protože v Českém Krumlově takové relaxační místo chybí, tak jsme synovi po skončení učení zřízení provozovny zainvestovali, a teď už to bude na něm,“ vypráví Oldřich Hluško.

Novinkou v rodinné kavárně Kap Café v Kaplici jsou jedlé kelímky, které může zákazník zkonzumovat. Na snímcích jsou cukrářka Renata Říhová a prodavačka Veronika Pluhařová.
Vypijete kafe a kelímek sníte. Kaplická kavárna nabízí nevšední novinku

„Lazebnu jsme vytvořili s Lukášem vlastníma rukama, včetně stylu. Pracovali jsme na ní více méně po nocích. Design je založený na detailech, jako je třeba to autíčko. Nechtěl jsem klasickou dětskou fádní stoličku. Až jsem sehnal tohoto mercedesa a dal ho na židličku na píst. Děti ho milují. Stolička autíčko svítí, troubí, točí se volant. A když ani autíčko nezabere, aby dítě vydrželo střihání v klidu, maminka drží v ruce mobil a Lukáš stříhá. S dětmi má zkušenosti, protože my dlouhá léta vedeme organizaci Paventia, která se zabývá pěstounskou péčí a sám Lukáš je v naší pěstounské péči.“ A když Oldřich Hluško sehnal mramorová umyvadla, design jim přizpůsobili a doplnili nábytkem z teakového dřeva dovezeného z Indie.

Otevřeli 7. července. Lazebna nabízí stříhání, holení, úpravy obočí, uší, peeling obličeje. Lukáš Hluško se specializuje spíše na úpravu vlasů, Martin Hubený zase na vousy. „Nejvíc mě baví holení břitvou, ať se jedná o krep, kontury či celou hlavu,“ říká devatenáctiletý Lukáš. „Snažím se u toho mít klid, klidnou muziku a dát pohodu jak klientovi, tak sobě. Tohle jsem měl v plánu dělat od osmé třídy, to byl můj sen, kdy se mi kvůli tomu ve třídě všichni smáli. Tak jsem od toho upustil, ale jsem rád, že jsem se k tomu zase vrátil. V osmé třídě mě k tomu inspiroval film Zoran, krycí jméno kadeřník, doporučuji všem, skvělá komedie, to mě ke kadeřnictví přivedlo. Podívejte se, pochopíte sami.“

Bistro Kynutá buchta, které nedlouho provozují Roman Koprolín a Josef Šabaka, má navzdory koronaviru úspěšný rozjezd v Horní Plané.
VIDEO: Kynutá buchta úspěšně kyne v Plané navzdory koronakrizi

Lazebníci ale se svými plány ještě neskončili. Chystají druhou místnost s manikúrou a pedikúrou, která bude současně odpočinkovým místem a cosi jako pánský klub. Bude tam minibar, televize, tam mohou pánové posedět a počkat si na proceduru. Bude to barber shop, kde mohou relaxovat, debatovat nebo se třeba podívat na sportovní utkání. Oldřich Hluško doufá, že zájem lidí o služby lazebny nepoleví. „Pokud chcete něco udělat, tak se toho člověk nesmí bát,“ míní. „Buď si natlučeme, nebo se to povede. Člověk se nesmí vzdávat.“