Ovšem smutkem a zklamáním  skončilo  pro  fanoušky Českokrumlovska stejně jako celé republiky s napětím očekávané sobotní hokejové utkání  českého týmu se Slováky na mistrovství světa. Prohra znamenala vyřazení Čechů z boje o zlatou a stříbrnou medaili. Přiznivci hokeje z regionu dělali všechno pro to, aby utkání národního týmu viděli a prožili se scými hokejisty.

Například mladý rozhodčí Petr Skřivánek, který strávil celý den na okresní hasičské soutěži Celostátní hry Plamen v Kaplici, se prakticky rovnou z ní přesunul do velešínského kina, kde fanoušci zcela zaplnili kinosál, aby společně sdíleli  hokejový zápas na filmovém plátně. „Skončili jsme soutěž, rychle jsme naložili a převezli překážky a sem jsme přišli za pět minut půl šestý," řekl během utkání. „Čekali jsme od toho víc, zatím je to opatrnější. Věřím, že ´bratry´ porazíme, ale na zápas se Švédskem to nemá. To tu byla i úplně jiná atmosféra."

Začátek utkání derby s Kaplicí kvůli hokeji posunuli o hodinu dopředu i hráči FC Velešín. Také dlaší lidé z regionu měnili program svých aktivit s ohledem na hokej. Čtěte v pondělním Českokrumlovském deníku.