Promítání filmů doplnily rozmanité přednášky a besedy. Více než 500 žáků a pedagogů navštívilo školní programy. "Spolu s březnovými projekcemi je to téměř 750 mladých diváků," říká koordinátorka MFF Jeden svět Václava Šnokhousová. "Na veřejné projekce zavítalo asi 200 příznivců dokumentárních filmů s tématikou lidských práv. Ti měli možnost zhlédnout celkem sedm snímků, dva z nich byly nominované na Oscara a ověnčené řadou mezinárodních filmových cen. Po filmech mohli své dojmy a dotazy směřovat na odborníky a filmové tvůrce. Ve foyer měli možnost podívat se pomocí speciálních brýlí na filmy ve virtuální realitě. V rámci festivalu proběhl v pátek na českokrumlovském náměstí happening o důležitosti vody."

V sobotu dopoledne se čtyři pozvaní hosté – Martin Střelec, Václav Perník, Robert Ouředník a Jan Jelínek - v rámci panelové debaty zamýšleli nad dopady sucha na krajinu a možnostmi zadržování vody v krajině, a to jak na obecné, tak i na lokální úrovni. "Debatující se vzájemně skvěle doplňovali," ocenila Václava Šnokhousová. "Posluchačům tak zprostředkovali velice komplexní představu o problematice provázanou z názorů ekologa, zastupitele města, soukromého zemědělce a odborníka na protipovodňová opatření."

Roušky museli mít návštěvníci nasazené nejenom během promítání, debat ale i doprovodného programu a ve všech dalších společných prostorách divadla. U vchodu a ve foyer byla umístěna dezinfekce. Navíc museli lidé dodržovat rozestupy. Rovněž závěrečný koncert se raději uskutečnil na terase kavárny Ántré.

Václava Šnokhousová