Daňové poplatníky na termín upozorňuje mluvčí Finančního úřadu pro Jihočeský kraj Jana Králová. „Lhůta pro daňové přiznání podané elektronicky je o měsíc delší a posledním dnem pro elektronické podání je úterý 2. května,“ upřesnila.

Jihočeský Finanční úřad se snaží ulehčit podání daňového přiznání lidem z menších měst a obcí kraje, kde nejsou finanční úřady. A tak i letos jeho úředníci vyrazí do terénu a lidé mohou přiznání podat v místě svého bydliště nebo ve městě, kam mají blíž než například do Českého Krumlova. Úředníci finanční správy vyjedou také do Vyššího Brodu a Horní Plané.

Termín výjezdů: 

Vyšší Brod - úterý 7. března od 14 do 17 hodin v zasedací místnosti MěÚ Vyšší Brod

Horní Planá - čtvrtek 9. března od 14 do 17 hodin v zasedací místnosti MěÚ Horní Planá

Navíc Finanční úřad v Českém Krumlově bude mít stejně jako všechny jiné úřady v kraji rozšířené úřední hodiny, a to v době od 27. března do 3. dubna. „Daňové přiznání bude možné podat v čase od osmi ráno do pěti hodin odpoledne,“ řekla Jana Králová s tím, že úředního hodiny platí také pro pracoviště v Kaplici. Jedním dechem ale dodává, že nejjednodušší a nejrychlejší je podat daňové přiznání elektronicky prostřednictvím on-line finančního úřadu. „Přihlásit se do něj je možné například pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou,“ doplnila mluvčí jihočeského finančního úřadu.

Až do pondělí 3. července mají lhůtu delší ti, za které daňové přiznání podává poradce nebo advokát. „Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které mají zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem,“ připomněla Jana Králová.

Daňovou povinnost na dani z příjmů fyzických osob lze uhradit v hotovosti na pokladně Územního pracoviště v Českých Budějovicích, převodem na účet 721-77627231/0710 nebo poštovní poukázkou