O pouhého jednoho člověka navíc eviduje krumlovský úřad práce (ÚP) ve srovnání se srpnem (1183 v září, 1182 v srpnu). Nezaměstnanost v okrese se drží pod třemi procenty a počet volných míst se blíží čtyřem tisícovkám.

Nezaměstnanost
Česká republika: 3,0 %
Jihočeský kraj: 2,0 %
Okres Č. Krumlov: 2,9 %
Nejvyšší v okrese:
Pohorská Ves 12,7 %
Nejnižší v okrese:
Chlumec 0 %
Nejvíc volných míst:
Kaplice 905
Zdroj: portal.mpsv.cz

„Podporu v nezaměstnanosti pobíralo celorepublikově 30,9 % všech uchazečů vedených v evidenci,“ upřesňuje tisková mluvčí ÚP Kateřina Beránková. Na Českokrumlovsku ji v září pobíralo o něco méně lidí, 328 z 1183 tzv. dosažitelných uchazečů, tj. 27,7 %.

Nejvíc volných pracovních míst je na Kaplicku. Nejvíc jich je podle ÚP přímo v Kaplici, celkem 905, v Bujanově jich mají 383.

Volná místa má také kaplická firma ENGEL strojírenská spol. s r. o. „Ano, současný stav na trhu práce výrazně ovlivňuje také u nás nástup nových pracovníků,“ potvrdila Ing. Eva Valentová ze sekretariátu ENGEL strojírenská. „Přesto se nám daří v tomto obchodním roce plánované počty naplňovat. Z důvodu letos ukončeného rozšíření výrobních ploch i nadále sháníme další kolegy do výroby, a to hlavně na pozice svářeč, elektrotechnik a obsluha CNC ohraňovacích lisů. Snažíme se poskytnout téměř tisícovce zaměstnanců dobré zázemí a celou řadu zajímavých benefitů.“

Vývoj podílu nezaměstnaných osob na Českokrumlovsku za uplynulých dvanáct měsíců.Zdroj: Deník/ Zuzana Gabajová

Firmy na Krumlovsku dál hledají tisíce lidí.