Je libo fotbal-golf, vodní lyžování, singl trek a další atrakce, které vás vesměs dostanou do přírody? Rozvoji takových aktivit se nyní bude věnovat městys Frymburk. Dobrou zprávou také je, že jsou podle všeho vyřešené 
i problémy se stavebním povolením nového skiparku na Martě s lyžařskou školou Médi Kubíka.

„Chceme se prezentovat jako klidnější místo, kde se budou lidé cítit dobře," vysvětluje starosta Oto Řezáč. „Nejde jen o nabídku volnočasových aktivit, ale 
i o to mít kde zaparkovat, nebýt obtěžován nadměrnými poplatky, značkami, křižovatkami a jinými věcmi, které otravují život."

Letošním hitem tu bude zejména rozvíjející se nabídka místního Activity parku médi Kubíka.
„Vytvořili jsme prostor investorům a to je podle mě úkol obce," říká starosta 
s tím, že by obec neměla prioritně sama podnikat, být v různých fondech, společnostech, zakládat různá sdružení a hledět na to, kdo kde ze zastupitelů sedí a jakou má kde trafiku, kolik kdo dostane dividend a tantiém. „Já jsem proti tomu a dokud tu budu sedět, tak to tak ve Frymburku nebude," dodává rezolutně Oto Řezáč.
A investorům se tu patrně doopravdy daří.

„Vloni jsme si to tu vyzkoušeli a letos pokračujeme," říká Jan Veselý z firmy vyrábějící a provozující vodní lyžování na vodním vleku. „Integrujeme se do activity-parku, což má pro veřejnost výhody. Lidé nebudou muset kupovat samostatnou vstupenku. Vše zastřeší park. Vloni si získal oblibu tažený vodní kruh pro děti. Tuto atrakci proto letos rozšíříme, stejně tak jako vodní lyžováni pro začátečníky i pokročilé," říká Jan Veselý z provozovatelské firmy. „Chtěli bychom službu rozšířit i o druhý vlek, ale musíme nejprve vyřešit, jak se vejít do zátoky vedle technologie na zimní zasněžování sjezdovky," dodává.

Je-li řeč o sjezdovce na Martě, ta už bude letos také bez komplikací. Vloni na ní provoz zastavily legislativní potíže, které jsou již vyřešené.
„V zimě už pojede sjezdovka naplno. Nedojde k jejímu propojení s lipenskou stranou, o kterém se uvažovalo. Ve shodě se zastupitelstvěm si lidé v petici přáli menší, ale svou, s vlastním nástupištěm," říká starosta Oto Řezáč.

Mimo zimní měsíce bude na Martě fungovat singltreková trať, kterou obec buduje z vlastních prostředků a představí ji letos v červnu. Lanovka v jejím sousedství poslouží k vyvážení kol. Tato aktivita dokonale splňuje snahy Frymburských rozšířit sportovní nabídku i na jarní a podzimní měsíce a nabídnout takové atrakce, které nejsou závislé na teple, slunci či naopak sněhu. Podle zkušeností z jiných míst, přiláká singltreková trať ročně návštěvníky v řádu desetitisíců.