Každý správný masopust se neobejde bez ceremoniálu žádání o povolení starostu města a tak Oto Řezáče poté  neminulo kolečko a pozvání k tanci.  Z masek přecházel zrak, ale asi nejvíce přitahovali zraky diváků Asterix a Obelix.

Ty ztvárnili sourozenci Naďa Sojková a Jiří Šedivý z Frymburka. „Já se masopustu účastním pokaždé. Loni jsem byla za Marfušu, předtím za uklízečku. Tento převlek nám zapůjčila kamarádka," říkala Naďa Sojková. „Na pochůzku po městě se těším, ale je to náročné," přiznala. „Od rána do večera. Náročné to ani tak není na nohy, jako na žaludek. Lidé nám nabízejí občerstvení. Alkohol tedy nepiju, ale tu ďobnete, tam ďobnete a žaludek se může zbláznit. Nohy mě nebolí, mám v sobě trochu energie," smála se.

Obelix byl zvědavý, co ho čeká. „Já jdu poprvé. Bydlím tu teprve od října, tak uvidím, jaké to bude. Jsem Mělničák, tak pamatuji spíš mělnické vinobraní. Vytáhla mě sestra."

Masopustní průvod provázeli muzikanti a všichni, kdo byli kolem si s nimi s chutí zpívali staré známé lidové písničky. Taneční kolečka před každým domem obstarávaly ženy.