„Vyzkoušeli si v praxi sadu pro manipulaci s vozidly, takzvané vozíčky,“ okomentovala snímky Vendula Matějů, mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Přípravy na Krumlovské pivní slavnosti jsou v plném proudu. Na nádvoří bude velký stan s pódiem a sezení pro tři stovky lidí.
V Krumlově chystají pivní slavnosti, na nádvoří roste stan. Máme pro vás program

Pár dnů před tím se jihočeští hasiči pustili do pravidelného nácviku záchrany osob z výšky. Je to jedna z dalších činností, které musí profesionální hasiči bezpodmínečně ovládat. „Taktika zásahu hasičů se však dramaticky mění, pokud je zachraňovaný na sloupech velmi vysokého napětí. Jak si jihočeští profesionální hasiči dokážou s takovouto situací poradit, ukázal výcvik u obce Olešník realizovaný v úzké spolupráci se společností EG.D.,“ vysvětlila mluvčí.

Výcviku se zúčastnily všechny lezecké skupiny HZS Jihočeského kraje. Během dvou dnů se u Olešníku vystřídaly každý den necelé tři desítky hasičů – lezců. Praktickému výcviku každý den předcházelo připomenutí základních taktických postupů a bezpečnosti práce. Podívejte se.