„Vyměnili jsme jednu třetinu kostýmů,“ popsal ředitel KIC Kaplice Stanislav Trs, co je v galerii nového. „Čili je tam pět velkých a jeden malých kostým, které jsou zcela nové.“ Každoroční obměna části kostýmů, aby se mohli návštěvníci vracet, to je cíl, na kterém se KIC shodlo s rakouskou skupinou Mühlviertler Schlossteufeln, se kterou od počátku spolupracuje. Ostatně i sama tato skupina si každoročně své kostýmy obměňuje, aby mohla při krampus laufech předvést novinky. V galerii kromě kostýmů diváci každoročně také zhlédnou nové video z kaplické Krampus show.

Krampus show:
Letos bude Krampus show v Kaplici 16. prosince. Zatímco loni městem proběhlo 500 krampusů, letos jich má být 700 krampusů. A to méně skupin o větších počtech bytostí ta, aby jedna skupina čítala od 25 do 40 účinkujících.

Každá krampus skupina má svou hierarchii. Hlavního vlajkonoše, tedy čarodějnici, která je jako by matka krampusů, ta by měla být nejvznešenější. Pak jsou ve skupině například podobně jako na masopustu rychtář, myslivec, tancmajstr… Podle tradice má každá maska svůj význam. „Nyní v galerii máme čarodějnici, vlajkonoše, démony, různé skřety, ale také kinderkrampus – dětskou masku pro nástupce krampusů.

Galerie Krampus přichystala novinky.„Letos se chceme hodně zaměřit i na noční prohlídky, které si mohou zájemci objednat na infocentru,“ doplnil Stanislav Trs. „Také v létě vypíšeme termíny kostýmovaných nočních prohlídek. Doprovodí je světelné a dýmové efekty, zkrátka chceme pro letošní návštěvníky připravit opravdu pěknou show.“