Během krátké chvíle si ale dokázala získat plno fanoušků po celé republice, uznání od kritiků i kolegů z ostatních kapel. Jenomže to Křemežským nestačilo! Parta mladíků zaútočila rovnou na Evropu. A to po boku moravské stálice Spasm. Turné nazvané Fekal Gastro European Tour 2012 se uskutečnilo na přelomu března a dubna. Gutalax na něm odehráli deset koncertů v pěti zemích. Koncerty provází zpěvák kapely Martin Maty Matoušek. Vypráví:

Čtvrtek, 29. března
MC Fabrika – Č. Budějovice

První koncert turné se ještě odehrával v naší domovině v klubu MC Fabrika v Českých Budějovicích. Aby se moravští bratři Spasm mohli dopravit včas a v klidu k nám na jih, odkud jsme druhý den vyráželi vstříc Evropě, vymysleli jsme takovou komornější párty, ke které jsme přidali jakožto hosta místní grindery Yorpu. Nakonec se však Robovi (Antistar production-hlavní tour manager, řidič celé tour, navíc také kytarista kultovních Ingrowing) ještě podařilo na tento večer dohodit brazilskou thrash-death metalovou partu ITSelf, jež brázdila Evropu již druhý měsíc. Z původně komorní akce se tedy stala akce mezikontinentální…

Přípravy na začátek tour vrcholily, Rob na poslední chvíli stihl vyrobit luxusní tour trika, my jsme doplnili naše Gutalax distro ( trika, mikiny, CD a další nezbytnosti ), balili si kufry a masírovali játra. Koncert ve Fabrice proběhl bez problémů či starostí… Yorpu opět předvedli povedený set, my jsme se snažili, jak jen to šlo (snad to bylo poznat), pantátové ze  Spasm vše klasicky roznesli v zubech. Největší úspěchy sklízel frontman Radim, který jako vždy vystupoval ve slavných „Boratovo" plavečkách, což je při jeho tříciferné váze rozhodně minimálně netradiční. Pár tamních fanoušků jen těžce lapalo po dechu při pohledu na jeho robustní tělo, pokryté tak deseticentimetrovou tenkou látkou. Pánové z ITSelf po dlouhé zvukové zkoušce předvedli, jak se ten metal v Brazílii hraje. Hlavním bodem zájmu byl pro diváky jejich opravdu zručný bubeník, který se zároveň staral o hlavní zpěvy celého spolku! Na velkou afterparty už bohužel nebyl čas, jelikož jsme druhý den v devět ráno vyráželi. Nabral jsem kolegy ze Spasm a namířili jsme si to ke mně domů, kde jsme hromadně přenocovali.

Pátek, 30. března
Slovinsko – Murska Sobota, klub Mikk

Druhý den jsme vstali s předstihem, dobalili poslední věci, dali si kafíčko, naposledy políbili své milované a v devět ráno už nás čekal Rob se svojí devítimístnou dodávkou. Jen ztěžka jsme veškeré věci narvali do skladovacího prostoru vozu. Měli jsme toho opravdu plno, jen batohy s oblečením na deset dní devíti lidí, do toho kompletní aparatura, kytary, jídlo, pití (Převládalo pivo. To také něco místa zabere…). Čekalo nás zhruba 700 kilometrů do slovinského města Murska Sobota. Cestou na rakouskou hranici jsme se ještě stavěli v Českém Krumlově, abychom doplnili důležité životní potřeby jako grilovaná kuřata, klobásy, slivovici a další nezbytnosti. Přes celé Rakousko až na místo jsme jeli zhruba šest hodin. Po cestě nás bavila hudba, filmy a hlavně dobrá nálada. Kolem šesté jsme byli na místě. Klub Mikk se nacházel v areálu bývalého kláštera v klidné části města.

Pořadatel Sasha nás velice přátelsky uvedl a také se o nás bezchybně postaral. Zavedl nás do obrovské backstage, kde jsme měli připravenou teplou večeři, ledničku plnou piva a několik litrů nealkoholických nápojů. Navíc nám tuto místnost vybavil dvěma počítači, kdybychom chtěli zkrátit dlouhou chvíli před hraním.

Večer pomalu začal, klub se pořádně plnil natěšenými fanoušky. Celou akci odstartovala místní kapela Megalopolis. Hráli směs několika stylů – od hardcoru, přes thrash metal až po rock.

Následovali jsme my. V klubu již mohlo být tou dobou kolem 120 až 150 fanoušků. Lidé tančili, bavili se, na některých bylo dokonce vidět, že znají naše písničky, což nás nesmírně potěšilo. Opravdu jsme si náš set užívali! Po nás zahrála rakouská black-death metalová kapela  Horns of Hattin. Následovali bratři ze Spasm. Bylo vidět, že velká část přítomných dorazila právě na tuto moravskou partu. Jedna velká diskotéka, plno skákajících lidí až ke stropu, atmosféra prostě fantastická! Všichni jsme si říkali, že první mimočeská zastávka naší tour se vydařila na sto procent. Jelikož jsme před sebou měli téměř tisíc kilometrů do italské Pescry, rozhodli jsme se, že pojedeme přes noc, abychom do Itálie dorazili včas a stihli se ještě podívat po městě a k moři. Po koncertě jsme tedy zabalili všechny věci, rozloučili se se Sashou a kolem jedné hodiny ráno vyrazili směr Itálie.