Pondělí

• Víkend přinesl velice teplé počasí, úspěšné Farmářské slavnosti v Chlumečku a pondělní vydání  Deníku dodalo i zprávu o úspěšných snahách Větřní. Lidé se tam už těší na regeneraci svých sídlišť, které čeká úprava stávajících parkovacích míst, veřejného osvětlení, prostoru kolem prodejny potravin a tak dále. Na to vše má obec přislíbenu dotaci.

Deník dodává:
Předpovědi se vyplnily, v českokrumlovském regionu bylo prý tepleji než v Řecku.

Ale  ekonomicky se to prý už začíná pomalu vyrovnávat.

Úterý

• Nastal první máj, lásky, májek  a demonstrací čas.

Deník dodává:
Krumlovsko se naštěstí omezilo  jen na ty májky a lásku.  I tak to byla, alespoň v případě stavění májek, v některých místech pořádná makačka, jak vidno na fotografii. U té lásky musí náročnost zhodnotit každý sám.

Středa

• Raději se obrňte trpělivostí, vzkazovali řidičům pracovníci STK na středeční den před dolnotřebonínskou stanicí technické kontroly.  I tady, stejně jako v dalších po celé republice, totiž spustili prvním dnem nový systém zpracovávající data z prohlídek vozů. A tak se čekalo, že zavádění novinky, jež umožní sjednotit pravidla pro kontrolu vozů v rámci celé Evropské unie, budou provázet drobné zádrhele. Ty se ale nakonec nekonaly, fronty prý byly, ale jen kvůli většímu zájmu lidí o technickou.

Deník dodává:
Fronty se čekaly i v Českém Krumlově, kde měla být od středy uzavřena nejfrekventovanější lávka pro pěší, po které projdou ročně statisíce, možná i nějaký ten milion lidí. Stavaři ale překvapili a uzavřeli most až ke konci týdne.

Čtvrtek

• Pokud se vám zdá, že v poslední době slyšíte v regionu každou chvíli sirény hasičských vozů, až se nad tím pozastavujete, nemýlíte se. Jen od začátku roku do konce dubna hasiči na Českokrumlovsku likvidovali 76 požárů. To je o osmadvacet případů více než za stejné období loňského roku. Za větším množstvím požárů stojí mimo jiné i počasí lákající lidi do přírody. I proto hasiči likvidují třeba požáry suché trávy kolem cyklostezek, kam výletníci odhodí například nedopalek cigarety.

Deník dodává:
Představa cyklisty ve sportovním úboru v plné rychlosti odhazující vajgla je vskutku zajímavá.

Pátek
• Návštěvníci i obyvatelé Českého Krumlova si mohou prohlédnout vybrané soutěžní práce studentů Českého vysokého učení technického. Ti si zkusili nevrhnout, jak by mohlo vypadat nové otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Výsledky architektonické soutěže, z níž návrhy vzešly, umožnily podle pořadatelů získat široký rejstřík konkrétních návrhů nové letní scény a mohou přispět k urychlení náhrady dožívajícího zařízení otáčivého hlediště důstojnějším řešením mimo historickou zahradu.

Deník dodává:
To je překvapení, vždyť mělo zůstat v zahradě. Nebo ne?