Festival na Lipně je především o sportu, a to i pro ty nejmenší. Děti se tak mohou těšit například na lezeckou stěnu, parkour pod vedením úspěšného českého reprezentanta v parkuru a aktuálně bronzového medailisty ze světového poháru ve Francii Jardy Chuma. Festivalovou premiéru si odbyde i další populární moderní sport a to slackline (balancování, skákání a provádění dalších triků na popruhu upevněném mezi dvěma body). Představí vám ho lektorka a slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová. Dospělí si mohou zase užít cvičení MORA Gym s oblíbenými lektory Hankou Kynychovou a Romanem Ondráškem.

V neděli 13. srpna se po hladině jihočeského moře rozjedou všechna možná plavidla a na startu tohoto malého závodu bude stát i kajakář a mistr světa z roku 2017 Vít Přindiš a mistryně Evropy na kajaku Amálie Hilgertová. Na lodích se bude nově konat i večerní organizovaná vyjížďka s průvodcem.

Zasedání zastupitelstva v Kájově 29. května 2023, na němž byl odvolán starosta Marian Benčat (na snímku) společně s vedením obce a zároveň na něm byla zvolena nová rada obce.
Kájov je bez starosty. Odvolalo ho, a radu s ním, osm zastupitelů z patnácti

Pro ty, kteří rádi soutěží, je na sobotu 12. srpna připraven cyklistický závod ČEZ kolem Lipna a v závěru festivalu běžecký ČT Lipenský půlmaraton. Cyklozávod je vhodný pro MTB i Gravel kola. 60 km dlouhou trať ocení spíše trénovanější cyklisté, trať dlouhou 20 km zvládne skoro každý, včetně rodin s dětmi. „Oproti loňskému roku jsme trať upravili a cíl závodu umístili k přívozu ve Frýdavě. Součástí startovního čísla je i poukaz na přívoz do Frymburka, odkud již bez měření času dojedou účastníci zpět do centra festivalu. Tam se bude konat i vyhlášení vítězů a losování tomboly“, říká výkonný ředitel letošního ročníku ČEZ Lipno Sport Festivalu Milan Beneš.

A v závodním duchu se bude pokračovat i v neděli 20. srpna, kde se v krásném terénu v okolí lipenské přehrady koná ČT Lipenský půlmaraton. Na startovní běžeckou i cyklistickou čáru se mohou postavit také rodinné, firemní i přátelské týmy.

Přijedou hvězdy českého sportu

ČEZ Lipno Sport Festival láká tradičně i známé tváře. Potkat tu můžete paralympionika Jiřího Ježka, veslaře Václava Chalupu, bývalou lyžařku a běžkyni Evu Vrabcovou Nývltovou, maratonkyni Marcelu Joglovou i paralympijského vítěze Arnyho Petráčka.

V den cyklistického závodu ČEZ Kolem Lipna se na festivalu ukáže také biatlonová mistryně světa Gabriela Soukalová a hokejový gólman, olympijský vítěz Dominik Hašek. Druhý víkend festivalu můžete na startu závodu a při autogramiádě potkat Evu Adamczykovou, olympijskou vítězku a mistryní světa ve snowboardcrossu.

Úsekové měření rychlosti v Českém Krumlově na Chvalšinské pod zámkem.
V Krumlově přibude další radar. Od podzimu se ale neměřilo, začne se zase v létě

„ČEZ Lipno sport festival už dávno není malým sportovním festivalem, ale akcí přesahující svým významem hranice jihočeského regionu. Mám z toho velkou radost. Přípravě akce věnujeme s týmem kolegů velké množství času a energie. Budu se těšit na všechny hosty z řad skvělých sportovců i veřejnosti, kteří s námi stráví kus léta nabitý sportem, kulturou a zábavou. Navíc si budu moci stoupnout na start běžecké desítky i se svou dcerou, což je naše letošní rodinná výzva, dodala ředitelka akce Kateřina Neumannová.

Zázemí festivalu najdou návštěvníci opět na pláži pod Aquaworldem Lipno, kde bude nejenom relaxační ČEZ Energy zóna, ale i další vybavení pro sport, odpočinek a gastronomii. Na novém pódiu se budou vyhlašovat výsledky sportovních soutěží a denně od 17 hodin bude i místem hraných pohádek pro děti pod názvem.