„Každý ročník ČEZ Lipno Sport Festivalu chceme být lepší než před rokem. Program je nabitý nejenom sportem, ale i kulturou. Jsem přesvědčená, že máme připravený nejlepší festival v historii,“ slibuje ředitelka celého sportovního festivalu Kateřina Neumannová.

Právě olympijská šampionka v běhu na lyžích bude tradičně jednou z celebrit, které se do celé akce aktivně zapojí. Nebude chybět na startu cyklistického závodu ČEZ Kolem Lipna, při kterém si účastníci mohou vybrat mezi dvěma tratěmi (60 km a 20 km). A zatímco loni byl největší hvězdou hokejista Jaromír Jágr, letos po něm převezme štafetu jeho naganský parťák Dominik Hašek. „Cyklistika pro mě byla během kariéry ideálním doplňkovým sportem, a i teď se rád jedu projet na kole,“ prozradil legendární Dominátor, který se pravidelně účastní závodů na horských kolech.

Všichni fanoušci Dominika Haška si s ním na Lipně budou moci porovnat svoji vlastní zdatnost. Jak na to? Jednoduše: až do dne každého ze závodů se lze průběžně přihlašovat na stránkách festivalu nebo v Activ pointu přímo v místě konání festivalu u lipenské pláže. Hlásit lze i týmy a bojovat o zajímavé ceny.

Po Haškově boku se už v sobotu na startu cyklistického závodu objeví třeba biatlonová hvězda Gabriela Soukalová, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek či vodní slalomáři Vít Přindiš, Lukáš Rohan a Amálie Hilgertová. Kondiční dril před startem sezony si na kole zpestří i volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko, z Ameriky dorazí i prachatická rodačka Kateřina Nash. „Pojedeme na kole s maminkou, takže si jedu spíš užít, ne závodit,“ smála se všestranná sportovkyně, která brala medaile na běžkách, horském kole i v cyklokrosu. Na startu se objeví i cyklista Karel Vacek, jezdec profi týmu Corratec, který obsadil druhé místo v jedné z etap letošního Gira d´Italia.

Zdroj: Cyklistická vyjížďka kolem Lipna, vyjel si i Jaromír Jágr

Se známými tvářemi se budou moci fanoušci na Lipně setkat v podstatě na každém kroku, připraveny jsou i dvě velké autogramiády: v pátek 11. a sobotu 19. srpna. Na startu běhu se kromě vytrvalkyně Marcely Joglové objeví i snowboardingová dračice Eva Adamczyková. První festivalová neděle bude pod pomyslnou patronací elitních vodních slalomářů, s nimiž si budou moci návštěvníci zazávodit a zkusit je porazit na neobvyklých plavidlech. Lekce veslování bude pravidelně dávat slavný Václav Chalupa, pro děti bude jistě lákadlem parkour pod vedením Jaroslava Chuma, historicky prvního českého vítěze Světového poháru, umění chůze po laně bude vyučovat slacklinerka Anna Kuchařová.

Na lipenském festivalu si zcela jistě každý najde to svoje. Děti mohou skotačit na dopravním hřišti, pro náročnější sportovce jsou k dispozici profesionální cyklo simulátory, návštěvníci mohou vyzkoušet své umění při street basketbalu, na překážkové dráze, lezecké stěně a celé plejádě nejrůznějších pohybových workshopů a aktivit. Milovníky her určitě zaujme stánek Hisense a Nintendo zóna se sportovními hrami, ve stánku Všeobecné zdravotní pojišťovny bude probíhat zdravotní diagnostika. 

Každý den začíná v 9.30 ranním výběhem s rozcvičkou a končí většinou až za tmy v letním kině či na pódiu ČEZ ENERGY FESTu. Lipenský Sport Festival totiž tradičně doplní nabitý kulturní program, a ten letošní bude stát za to! Zahajovací den bude nejprve pod taktovkou poprockové kapely Cukr, hlavní atrakcí večera pak bude novocirkusový koncert Cirk La Putyka s projektem Horáček GEN XYZ. První festivalovou sobotu se na pódiu prostřídají Ondřej Brzobohatý, skupina Slza a Jana Kirschner, úterní večer rozněžní Sdružení hlubokýc žesťů České filharmonie, středeční program obstarají kapela CLPBND a epická show Snowflakes: Amerikánka. Sobotní vyvrcholení obstarají Xindl X, Monkey Business a Tata Bojs. Pořadatelé festivalu zároveň upozorňují na úpravu večerního programu Energy festu, která se koná v pátek18. 8. Nevystoupí původně plánovaný Cirk La Putyka, v programu ho nahradí Emma Smetana a kapela Ready Kirken.