„Nejedná se přímo o potápěčské obleky, tohle jsou obleky pro práci na vodě a ve vodě. Kromě nich jsme pořídili také vesty a přilby, máme tak novou výstroj pro dva hasiče,“ upřesnil ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud.

Hasiči mohou nové vybavení využít například v zimě ve chvíli, kdy jdou zachránit někoho, kdo se propadl pod led. Užitečné budou i u dopravních nehod, při kterých auto skončí například v řece a je potřeba ho vyprostit ven. Nejvíce ale obleky upotřebíme v létě při vodácké sezoně, kdy na jezech dochází k haváriím. Ale jsou i různé technické pomoci, něco plave po vodě a hasiči musí zasáhnou a předmět vytáhnout,“ vyjmenoval Pavel Rožboud a dodal, že výstroj pro práci ve vodě je nezbytnou součástí hasičské výbavy. „Proto děkujeme městu Český Krumlov za jeho podporu. Velmi si toho vážíme.“

Hasičům předal výstroj starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády. „Nejedná se o ojedinělou spolupráci, obleky město pořídilo hasičům i před deseti lety,“ vzpomněl.

Mohlo by vás také zajímat: Ve Vyšším Brodě po deseti letech znovu otevřeli kino. Vstupné je symbolické