Novou hasičárnu, prostory pro spolky, sklad na posypový materiál, dílnu a zároveň garáž pro těžkou techniku. To všechno by chtěli dát Přídolští pod jednu střechu. Plánovaná stavba víceúčelové budovy by vyřešila hned několik problémů.

Vše v jednom

Víceúčelový objekt v Přídolí by poskytl zázemí například pro:
– místní spolek dobrovolných hasičů
– místní dětský kroužek Šikovných rukou
– traktory a jinou techniku
– posypový materiál

„Nechal jsem si zpracovat záměr. Rozpočet stavby budovy se vyšplhal až na 16 a půl milionu korun. Poté se ale objevila firma, která by dokázala postavit energeticky úspornou budovu, jejíž rozpočet by byl zhruba kolem šesti milionů korun,“ řekl přídolský starosta Jiří Štěpánek. „Výhodou také je, že tato firma nabízí projekt zdarma a také financování stavby formou leasingu.“

Podle Štěpánka by nová budova mohla stát do tří měsíců od zahájení stavby. Otázkou ale je, kdy se městys do projektu pustí. „Nemá cenu zavazovat nové zastupitelstvo tak velikou akcí. Nebylo by to zodpovědné. Počkáme tedy, až bude po volbách. Pak uvidíme,“ řekl Jiří Štěpánek.

Stavba nové hasičárny začíná být akutní. Na dosavadní hasičské zbrojnici se čím dál více podepisuje stáří, její stav přestává být vyhovující. Problémy s prostory mají i místní spolky, což potvrdila Jana Pozdníčková, která se podílí na chodu dětského kroužku Šikovné ruce.

„Když už se víceúčelová budova postaví, proč neudělat v podkroví nějaké klubovny. Kroužek Šikovných rukou či mladí hasiči by si místnosti pro svoji činnost zasloužili,“ řekl Jiří Štěpánek se slovy, že hlavní myšlenka se zázemím pro spolky počítá.

Starosta Přídolí také nevyloučil, že by se nový multifunkční objekt mohl umístit do komplexu bývalé fary, která je v majetku městyse.

„Kdyby se nám pro faru nepodařilo najít vhodné využití, je možné, že by tam mohl vzniknout obecní komplex. Tudíž by se tam umístila i hasičárna s celou víceúčelovou budovou,“ načrtl Štěpánek jednu z možných vizí.

Na faru by se dokonce mohl přestěhovat i samotný přídolský úřad. Poloha s možností parkování se k tomu nabízí. Všechno ale závisí na rozhodnutí nového zastupitelstva.