Vůz nese označení DA L1Z. DA je zkratka pro dopravní automobil, písmeno L zařazuje vůz do lehké kategorie. Jednička říká, že je určen do silničního provozu, zejména na zpevněných komunikacích. Písmeno Z uvádí, že se jedná o vozidlo se základním vybavením požárního automobilu. Vůz pořídili hasiči za přispění peněz z grantu Jihočeského kraje na obnovu techniky a vybavení pro jednotky dobrovolných hasičů. Příspěvek činil 600 tisíc korun. Dalších 500 917 korun zaplatil městys Frymburk a finančně se podíleli i sami dobrovolní hasiči. Že nový automobil přijde hasičům vhod, se již prokázalo. „Za tu krátkou dobu, co zde auto máme, má za sebou tři technické zásahy a jedno taktické cvičení," informoval velitel hasičů Antonín Labaj.

Radost samozřejmě měli i profesionální hasiči, kteří mají od soboty k dispozici nový člun Poker HD 380. Ten jim ze svého rozpočtu zakoupila obec Lipno nad Vltavou. „Pomáhat těmto složkám cítíme jako povinnost, protože vidíme, že zasahují plošně po celém kraji a nový člun potřebovali," vysvětlil starosta obce Lipno nad Vltavou Zdenek Zídek. „Když tvoříme rozpočet, vždy se hasičů ptáme, zda něco nepotřebují a pokud na to máme, tak to do našeho rozpočtu rádi zařadíme," zdůvodnil starosta.

Obec s profesionálním hasiči z Českého Krumlova spolupracuje pravidelně, což potvrdil i ředitel Hasičského záchranného sboru Český Krumlov Pavel Rožboud: „Není to poprvé, co nás Lipno podpořilo. S panem starostou jsme se o tom člunu, který nám hodně pomůže, jednali. Pan starosta to přednesl na zastupitelstvu a obec byla ochotná nám člun zakoupit."
Slavnostní událost pokračovala vyznamenáním hasičů za dlouholetou službu.

Po proslovech a předání vyznamenání požehnal oběma strojům páter Jan Špaček. Děti z místní základní školy zazpívaly, spustila muzika a mohlo se začít slavit.