První spočívá v roztažení a poté smotání proudnic, ve druhé musí soutěžící učinit 40 ran palicí do tzv. hammerboxu, dále se zátěží absolvuje vytyčený úsek a překoná vysokou bariéru, přičemž za bariérou musí soutěžící uchopit figurínu, kterou musí odvléci kolem vytyčeného kužele a zpět. Poslední disciplína simuluje běh do určitého podlaží. Soutěžícím hasičům ve Frymburku tuto disciplínu simuloval výběh do kopce k hasičské věži. Celkem se TFA soutěže zúčastnilo 33 soutěžících, přičemž v kategorii do 35 let jich bylo 18, v kategorii nad 35 let pouhých 7 a z řad soutěžících žen 8. Novinkou tohoto ročníku bylo zařazení dětské závodní tratě, jejímž cílem bylo začlenění i těch nejmenších. Ze strany organizátorů se jedná o výbornou inovaci, protože počet přihlížejících dětí každoročně přibývá. Stejně jako loni, tak i letos se hasiči museli vypořádat s vysokými teplotami, které jim ztěžovaly sportovní výkony. Všichni si proto pochvalovali blízkost Lipenského jezera.

Jedním ze soutěžících, který ocenil nepatrnou vzdálenost, je i Jiří Melecký z SDH Drunče, vítěz předchozích dvou ročníků TFA Frymburk. „Velkou výhodu spatřuji v tomto nedalekém koupališti, kdy se člověk, po takto náročném dni do vody naloží,“ sdělil mladý hasič. I letos atakoval první příčku, kdy s časem 3:40,60 prozatímně dosahoval nejlepšího času. V okamžiku, kdy jsem hovořila s Jiřím Meleckým, jej právě pokořil Jakub Brousil z SDH Lom. Melecký, s úsměvem na tváři, sledujíc průběh Brousilova závodu, okomentoval situaci: „Myslím, že mě asi dal,“ sdělil sympatický hasič těsně před tím, než časomíra potvrdila jeho domněnku. O hattrick ho přitom dělily jen setiny vteřiny. „Letos je tu velká konkurence, želízkem v ohni je ještě kolega Michal Drs, rovněž z SDH Drunče, který by mohl atakovat přední příčky,“ komentoval konkurenci ve Frymburku Melecký. A měl pravdu, s časem 3:54,21 dosáhl kolega z Drunče rovnou třetí pozice. Pro SDH Drunče, velmi malou obec na Jindřichohradecku, se tedy jedná o znamenitý úspěch.

Velká konkurence nastala i v kategorii žen. Loňská vítězka, místní Jana Reifová z SDH Frymburk, první příčku neobhájila a vítězkou se stala Žaneta Marešová, členka SDH Běleč, s časem 3:23,62.

Velešínská Houpačka přilákala na fotbalové hřiště plno návštěvníků všeho věku.
Přišlo plno lidí. Velešínský festival Houpačka přichystal řadu atrakcí

Stříbrný Jakub Semrád, soutěžící v kategorii nad 35 let, si ve Frymburku pochvaloval nejen organizaci, ale také krásné prostředí, či výborné občerstvení. „Jezdím sem pravidelně, toto je už třetí ročník.“ Tento ročník jej však doprovázely kolegyně z SDH Mladá Vožice, které tak navýšily počet soutěžících v kategorii žen. Semrád si posteskl: „Bohužel letos se jedná teprve o mou druhou soutěž, protože jsem se dlouhodobě léčil se zraněním, ale rád bych se vydal v příštím týdnu do Týna nad Vltavou.“ Tam by chtěl zavítat i sám předseda SDH Frymburk Karel Malák. Ten obsadil sedmou příčku v kategorii mužů do 35 let, s výborným časem 4:48,62, navzdory zranění, se kterým se nedávno potýkal.

„Rád bych poděkoval všem sponzorům, kteří se na dnešním dni podíleli, ať už svou činností, finančními prostředky, či poskytnutím prostor. Velice si vážíme toho, že podporujete SDH Frymburk,“ vyjádřil svůj vděk předseda SDH Frymburk − Karel Malák.

Vítězové závodu ve Frymburku

Muži nad 35 let

1. Michal Mareš SDH Běleč 3:46,58

2. Jakub Semrád SDH Mladá Vožice 4:12,65

3. Pavel Hauer SDH Čižice 4:31,50

Muži do 35 let

1. Jakub Brousil SDH Lom 3:40,07

2. Jiří Melecký SDH Drunče 3:40,60

3. Michal Drs SDH Drunče 3:54,21

Ženy

1. Žaneta Marešová SDH Běleč 3:23,62

2. Karolína Fukalová SDH Veselí nad Lužnicí 3:46,12

3. Jana Reifová SDH Frymburk 3:52,09

Lada Sojková