Mezi nejzávažnější události patří zablokování vjezdu do republiky na česko-rakouské hranici a pád stromu na autobus v Plešovicích.

Před 16. hodinou silný vítr utrhl dopravní návěšť nad silnicí těsně před hraničním přechodem v Dolním Dvořišti. Právě tudy údajně projela ve vozidle jedna žena, když v ten moment značka i se stojanem přistála za ní na zemi. Ta zablokovala celou silnici, takže zhruba hodinu tudy nemohl nikdo projet, než hasiči překážku odstranili.

„Zasahovali tam kapličtí hasiči," sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově Pavel Rožboud, který byl na místě. „Hasiči ceduli rozřezali a odstranili ji z vozovky."
V té chvíli už byli v terénu na zásazích všichni profesionální hasiči Českokrumlovska a také některé jednotky dobrovolných hasičů.

Šéf hasičů se z Dvořiště přesouval do Plešovic, odkud přišlo hlášení, že tam spadnul strom na autobus. „Autobus jel z Plešovic do Třísova," vyprávěl Pavel Rožboud. „Před lomem se ze svahu nad silnicí na autobus skácel smrk, o průmětu kmene asi 30 centimetrů." Smrk spadl doprostřed střechy autobusu.

V něm jelo asi patnáct cestujících. Šofér zastavil, jemu ani cestujícím se nic nestalo, kmen střechu nepromáčkl, pouze poškodil. Zatímco autobus čekal na jeřáb, kolem jedoucí auta spadlý strom na autobuse podjížděla jako pod bránou a také odvážela čekající cestující.

„Jeřáb pak strom zvedl, autobus vyjel a hasiči kmen rozřezali a nechali na straně," uzavřel Pavel Rožboud.