Letos už se však ženy do fotografování příliš nehrnuly a tak pořešínské hasičky a hasiči s pomocí dalších vymysleli něco jiného. A třetí kalendář je na světě.

„Zatímco první dva kalendáře byly nástěnné, kalendář pro příští rok je stolní," říká jedna z organizátorek tvorby kalendáře  Jana Baierová. „Navíc je čtrnáctidenní a otáčecí." Tentokrát v něm ale nenajdete pouze fotografie pořešínských hasiček, ale hasičů z celého okresu v rozmanitých situacích, které život hasičský přináší.

„Kalendář obsahuje fotografie šestnácti družstev okresu, a tak se tam najde většina okolních sborů," říká Jana Baierová. Snímky pocházejí z archivu fotografa hasičských akcí, Petra Skřivánka z Velešína.
Takže se při listování kalendářem můžete podívat na hasičský ples, soutěže, práci hasičů při povodních nebo na snímky soutěžních družstev.  Snímky jsou v černobílém provedení. „Na barevné jsme neměli dost financí," podotkla Jana Baierová.

A co je skvělá zpráva: Kromě fotografií v kalendáři naleznete přehled, kdy se konají hasičské soutěže, plesy a jiné oblíbené akce pořádané hasiči.

Cesta od výběru fotek až k vytištění kalendáře nebyla pro tři hlavní aktéry _ Janu Baierovou, Petra Skřivánka a Václava Holemého – jednoduchá.  Nicméně dílo se podařilo a sedm stovek kalendářů čeká na své nové majitele. „Kalendář by však nemohl vzniknout bez příspěvků devíti sponzorů," zdůraznila Jana Baierová.
Hasičský kalendář na rok 2014 je možné zakoupit v kaplické trafice U Cinerta, u členů pořešínských hasičů  nebo  si jednoduše můžete o kalendář napsat na e-mail: sdhporesin@seznam.cz

A moc neváhejte, podle posledních informací jdou dost na odbyt. „Hasiči okresu jsou z kalendáře nadšení, protože tam dopředu najdou všechny hasičské akce v příštím roce a těmi hasiči žijí," dodala se smíchem Jana Baierová.

Výtěžek z kalendáře půjde jako vždy na organizování zábavných akcí pro děti, jako jsou drakiáda, karneval, pohádkový les a další.