Krajská mluvčí hasičů Vendula Matějů popsala, že nejvíce práce s odklízením popadaných stromů bylo od půlnoci do osmé hodiny.

Zejména ve Frymburku, Horní Plané 
a Malšíně na Krumlovsku či 
v Horní Vltavici, Smědeči, Lenoře a Hrabicích na Prachaticku. První výjezd řešili hasiči v Loučovicích devět minut po jedné hodině.

„Jak předpovídala výstraha vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem, krajem se přehnal silný nárazový vítr. Nemáme informace, že by došlo ke zranění osob nebo přímým škodám na majetku," dodala mluvčí hasičů.

Zdálo se, že hasiči v Jihočeském kraji budou mít s odklízením následků silného větru práci pouze v nočních a ranních hodinách. Situace se však odpoledne změnila.
Od půlnoci do 8:30 hodin vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k necelým dvěma desítkám událostí, kdy odklízely ze silnici spadané stromy. Ty blokovaly provoz na komunikacích především na Prachaticku (6 událostí), Českokrumlovsku a Jindřichohradecku (shodě 4 výjezdy).

Přes den se pak vítr na jihu Čech relativně uklidnil. Foukat pak začal znovu až po 13. hodině. Od té doby hasiči zasahovali u dalších téměř dvaceti událostí. Vítr opět především lámal stromy, jednotky zasahovaly na silnicích na Táborsku u obcí Hrnčíře, Strkov a Stádlec, na Českobudějovicku v Ševětíně, ve Zlivi a v Hluboké nad Vltavou či na Jindřichohradecku v obcích Mláka, Slavonice a Horní Skrýchov.

V 14:07 hodin byla svolána jednotka SDH obce Planá nad Lužnicí, aby v obci Strkov zajistila větrem posunutý altán.
Předpokládáme, že dle výstrahy ČHMÚ může vítr i nadále zaměstnávat jihočeské hasiče. Další informace v případě zvýšeného počtu výjezdů budou následovat.