V platnost vstoupila městská vyhláška, která jasně zakázala provozování všech výherních automatů, loterijních terminálů, ale třeba i her typu Bingo na území města. Jediným místem, kde je možné vybrané sázkové hry v Českém Krumlově stále hrát, byl zastupiteli odsouhlasen objekt Krumlovského mlýna. V něm je totiž v současnosti k tomuto účelu zkolaudované a provozované Casino. Ale i tam se mohou, jak praví vyhláška, hrát pouze některé hry, například karetní klasika poker nebo Black Jack, dále kostky nebo další klasická záležitost, ruleta. Prakticky nic víc.

Část českokrumlovských zastupitelů, především v občanských povoláních lékařů, během schvalování vyhlášky požadovala úplný zákaz i pro tyto hry. Důvod je podle nich jasný: Jedinou možností, jak zamezit lidem, aby propadli případné hrací vášni, která pak mnoho z nich stojí někdy i celé rodinné jmění, je neumožnit jim kontakt s hernami a hracími zařízeními vůbec. „Kdyby medicína znala pilulku, kterou by si dotyčný vzal a byl by z toho vyléčen, pak prosím. Ale v současné době je jedinou celosvětově uznávanou metodou metoda bariérová,“ řekl během jednání zastupitelstva radní a primář Jindřich Florián.

Přesto zatím automaty a terminály ve městě zůstávají a to do posledního března letošního roku. Tento časový prostor dalo zastupitelstvo pro korektní ukončení smluvních vztahů mezi provozovateli her a pronajímateli nebytových prostor a na případné odstěhování zařízení na jiná území, kde obdobný zákaz neplatí. A v tom je problém, protože prakticky hned za koncem katastru města stojí v Přísečné dvě herny. Podle kritiků nové vyhlášky tedy herním nadšencům nebrání nic v tom, aby si vzali například taxi a odjeli hrát jen o několik set metrů dál.

Krumlovští zastupitelé tedy pověřili starostu Dalibora Cardu, aby začal jednat se starosty okolních obcí, aby postupovaly stejně či podobně, jako Český Krumlov. Krumlov navíc zákazem přišel o dva miliony korun, které ročně putovaly z paušálních poplatků odvedených z každého automatu ve městě. Novým rokem se princip výpočtu těchto poplatků mění, ale podle hrubých odhadů by do rozpočtu města v případě nezrušení hazardu plynuly podobné peníze nadále.