Na počátku celé akce se představila místní amatérská dechovka Kašovanka, s kapelníkem Milanem Novotným, která hrála na verandě hostince U Martínků od 10,00 hodin do 11,30 hodin na přivítanou. Poté se všichni přesunuli na hřbitov, kde proběhl pietní akt u hrobu zmíněných obětí a také u hrobu zakladatele Setkání heligonkářů, legendy Vorařů, Karla Císaře. Hasiči zde položili věnce a heligonkáři Jiří Hampl a František Lejsek zahráli po písničce. V krátkém vystoupení připomněl Jiří Císař u hrobu obětí historii pražské katastrofy \.a požádal o minutu ticha. Po skončení pietního aktu se jeho účastníci přesunuli do hostince na očekávanou přehlídku.

Senioři z hornoplánského domova důchodců si užili plavbu po Lipně na výletní lodi Smetana.
Ježíškova vnoučata: senioři z Horní Plané dostali dárek, vyrazili lodí na Lipno

Tu zahájili moderátor Pavel Vokůrka a místostarostka Městyse Besednice Michaela Novotná, kteří pozdravili všechny účinkující a účastníky z celé naší vlasti.

Pavel Vokůrka pak postupně uváděl a představil jednotlivé muzikanty, kteří zde zahráli v následujícím pořadí: Stanislav Rychnavský, Veseláci – Františkové Zasadil a Hadač, František Lejsek, Martin Stehlík, Jan Tišler, Jan Paťcha, Šumaváci – Bohuslav Chlum a Jana Bečvářová, Martina Zavadilová, Karel Tvrdek, Luboš Janů a Václav Janeček, Pavel Vokůrka, Kašovanka – Stanislav Blecha, Milan Novotný a Jan Syrovátka, Jakub Komrska, Václav Pech a posledním byl známý výrobce a opravář heligonek Jiří Hampl. Po něm ještě přidali společné duo Martina Zavadilová a Pavel Vokůrka a tečku za celým setkáním udělali všichni společně písničkou – Ta naše písnička česká a Zůstaň tu s námi muziko česká.

Festival vína Český Krumlov.
Na zámecké vinici startuje Festival vína. V listopadu na něm zahrají Tata Bojs

Mohu konstatovat, že zaplněný velký sál hostince se po celou dobu náramně bavil, zpíval a někteří i tančili. Velké díky všem pořadatelům, sponzorům i těm, kteří navštívili tuto velkolepou akci a také obsluhujícímu personálu hostince za kvalitní teplou a hodnotnou stravu.

Autor text a fotografií: Karel Novotný, publicista a propagátor lidové zábavy