Nebude to jízda ledajaká. Historický vlak, který ponese jméno Josef Seidel, dá všem na vědomí, že dráha České Budějovice – Kájov slaví 120. výročí. Slavnostní projížďku pořádají České dráhy spolu s Museem Fotoateliér Seidel.

Hlavní zastávkou na trati bude Český Krumlov, který při této příležitosti připravil atraktivní program. V Českém Krumlově budou cestující slavnostně přivítáni a autobusem převezeni do ateliéru Seidel, kde zažijí hrané prohlídky. Speciální menu pro cestující mají připravené některé krumlovské hospody. Kromě toho bude ve vlaku hrát dixielandová kapela Dixie Outsiders CB, ve vlaku nebude chybět bufetový vůz. V Českém Krumlově a Nové Peci budou na cestující čekat stánky s občerstvením.

Proč se jízda pojí s Josefem Seidlem, vysvětluje ředitel musea Petr Hudičák. „Pro Josefa Seidela označovaného za kronikáře Šumavy byl vlak důležitým dopravním prostředkem. Umožňoval mu cestovat do vzdálených míst, ale také přepravovat materiál. Například vozil vlakem plátna, na nichž bylo namalováno pozadí pro fotografované pózující lidi. Po železnici posílal také negativy nebo exponovaný materiál.” Právě po této trati fotograf Seidel často cestoval na Šumavu.

Vlak dorazí do Č. Krumlova v 9.20 hodin. Přivítá ho místostarostka Krumlova Jitka Zikmundová a divadelník Miroslav Mareš v roli knížete Adolfa Josefa ze Schwarzenberku. V Krumlově bude mít vlak téměř dvouhodinovou zastávku.

Jízdné si je možné koupit buď jenom pro jízdu nebo kombinovaně i s prohlídkou Fotoateliéru Seidel. Předprodej je v ČD Centru Č. Budějovice a v pokladně železniční stanice Č. Krumlov. Pro jízdu v úseku z Č. Budějovic do Č. Krumlova je nutná rezervace místa. A sice při nákupu jízdenky, nebo na telefonu 972544691 či na e-mailu: jiznicechy@cd.cz. Vlak nepřepravuje jízdní kola.