Tisíce Jihočechů ale nebudou volit na obvyklých místech a nechali si vystavit voličský průkaz. S průkazem lze hlasovat kdekoli v republice. Využijí toho zejména ti, kdo plánují strávit prodloužený víkend na chatách, chalupách či jedou na výlet.

Pro ty, kdo volit chtějí, nemusí být překážkou ani neplatná občanka či její ztráta. Matriky jsou připravené na počkání vydávat zvláštní doklady s omezenou platností po celou dobu konání voleb, tedy jak v pátek odpoledne a večer, tak v sobotu.

O možnost hlasovat nepřijdou ani pacienti v českokrumlovské nemocnici. Dlouhodobě hospitalizovaní se mohli nechat zapsat do zvláštního seznamu voličů. Volby se v nemocnici i v domově důchodců, který je nemocničním areálu, . To se tam vydají zástupci volební komise s přenosnou urnou ve chvílích, kdy na okrsku nastává klidnější období.

Komisaři se pro hlasy vydají i do českobudějovické vazební věznice.

NEZAPOMEŇTE!
– volební místnosti se otevřou v pátek ve 14.00 a zavřou se ve 22.00 h. V sobotu se otevřou 
v 8.00 a zavřou se ve 14.00 h.
– pokud jste nenašli ve schránce volební lístky, obdržíte je ve volební místnosti.
– vezmete si s sebou platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní pas).
– do obálky vložte 
volební lístek jedné strany. Na lístku můžete za plentou udělit čtyři preferenční hlasy formou kroužkování.
V pondělí 28. října (den státního svátku) náš Deník nevyjde. V úterním vydání najdete kompletní výsledky voleb v obcích našeho okresu. Volby také sledujte on-line na webu našeho Deníku.