To byl jeden z bodů odsouhlasených na čtvrtečním jednání zástupců armády a obcí, na něž bude převeden armádní majetek po změně hranic Vojenského újezdu Boletice.

Podle Vladimíra Kazatele, předsedy komise pro optimalizaci vojenských újezdů, bylo čtvrteční jednání naprosto bezkonfliktní. V současnosti se finalizují seznamy majetku předjednané s obcemi. „Ty mají zhruba měsíc na to, aby seznamy posoudily. Snad už žádné změny nebudou, a pokud ano, má ministerstvo obrany asi měsíc na vyřešení připomínek. A pak už seznamy předložíme ministrovi obrany a následně vládě," řekl k dalšímu postupu Vladimír Kazatel.

„Vše jsme si potvrdili," uvedl k jednání hornoplánský starosta Jiří Hůlka. „Navíc jsme se dohodli, že do majetku města přejde i kaple na Staré Huti, tedy jediná stavba na našem převáděném území."

Jednání se účastnila i Eva Štíchová z přípravného výboru z Polné v Pošumaví, která se v lednu společně s Květušínem stane samostatnou obcí s necelými 200 obyvateli. Kolik bude mít Polná zastupitelů, se ještě přesně neví. „Minimum jsou tři, předběžně se mluvilo o pěti," uvedla Eva Štíchová. „Na čtvrtečním jednání nám starostové okolních obcí nabídli, že poskytnou rady do začátku," dodala.

Kájov podle všeho do vlastnictví získá i boletický kostel sv. Mikuláše. „Chtěli bychom v něm organizovat kulturní akce," řekl kájovský starosta Bohumil Šíp.

Obce mají změny majetkových dispozic schválit do 15. dubna. Další schůzka zástupců obcí s předsedou komise MO Vladimírem Kazatelem je naplánována na 20. dubna.

Autor: Zuzana Gabajová