Koná se tu burza práce, která představuje jedinečnou příležitost jak pro firmy, kteří hledají nové zaměstnance, tak pro ty, kteří hledají práci.

"Českokrumlovská burza práce se koná 21. března od 9 do 14 hodin v hotelu Bellevue," upřesnila Helena Nekolová z Jihočeské hospodářské komory. "Akce je určena pro končící studenty středních škol, evidované na ÚP a pro širokou veřejnost."

V pondělí se nahrnuli čtenáři do Městské galerie v Horní ulici 155, kde se celý týden koná výprodej knih a časopisů, které byly vyřazeny z fondu knihovny.
OBRAZEM: Pospěšte si do knihovny, výprodej knih a časopisů je v plném proudu

A jak by se měl každý potencionální zájemce o práci na burzu připravit, přiblížila ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Českých Budějovicích Lenka Vohradníková:

„Zájemcům o práci doporučujeme, aby se na burzu připravili a zamysleli se nejen nad tím, co od zaměstnavatelů očekávají, ale co jim mohou nabídnout.“ Neměl by chybět ani profesní životopis v několika kopiích, kde budou kontaktní údaje, informace o dosaženém vzdělání či získané praxi včetně popisu pracovních zkušeností a kompetencí, který daný uchazeč má.
Burzy práce se od loňska konají nejen v Českém Krumlově, ale také Písku, Strakonicích, Prachaticích, Jindřichově Hradci a Táboře, a to ve spolupráci s úřady práce, školami, zaměstnavateli a také městy a obcemi.

Parkoviště P1R, které by se mělo proměnit v nové parkoviště pro zájezdové autobusy.
Nový bus stop v Jelení zahradě musí nejprve schválit památkáři