Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlídání domů bude i letos

Český Krumlov - Každoroční nabídka českokrumlovských strážníků pokračuje i letos.

2.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Městská policie Kladno

Městská policie Český Krumlov opět připomíná možnost využít služby dohledu nad nemovitostí.

„V rámci preventivní činnosti nabízíme občanům, kteří vlastní nebo užívají rodinný dům, byt či jinou nemovitost ležící na katastru obce, možnost dohledu na tuto nemovitost v době, kdy ji během dovolené zanechají bez dozoru,“ připomněl preventista Pavel Pípal.

Preventivní dohled

V případě, že zájemce o tuto službu požádá, budou hlídky strážníků při běžné kontrole města provádět namátkově vizuální kontrolu uvedeného objektu.

„To znamená, že budou kontrolovat neporušenost oken, dveří a podobně podle domluvy. Pokud hlídka zjistí, že se v objektu děje něco podezřelého, ať už jde o únik vody či plynu, nebo zjistí, že je objekt narušen, informuje neprodleně kontaktní osobu, kterou žadatel uvedl v žádosti.

Tak se nemůže stát, že dům či byt zůstane v případě narušení otevřený několik dní, než se jeho majitel vrátí z dovolené, i škody v důsledku případné havárie nebudou tak velké,“ dodává Pavel Pípal.

Služba dohledu na nemovitosti je poskytována bezplatně. Zájemci mohou kontaktovat velitele Městské policie Český Krumlov a vyplnit předepsaný formulář s údaji o objektu.

Formulář bude žadateli po návratu z dovolené vrácen spolu se záznamem o provedených kontrolách. Formulář je zveřejněn rovněž na webových stránkách Městské policie na adrese www.mpckrumlov.cz.

„Protože je ale nutné dohodnout některé podrobnosti lišící se objekt od objektu, je nutné odevzdat jej vyplněný osobně,“ dodal preventista.

Rozšířená služba

Pro případné zájemce je připravena také možnost krátkodobého napojení jejich objektu na pult centrální ochrany.

V hlídaném objektu budou rozmístěna pohybová čidla, která v případě, že do objektu někdo vnikne, okamžitě vyhlásí poplach na Městské policii a telefonicky dají zprávu majiteli a osobě nebo osobám, které v době nepřítomnosti pověří zastupováním.

Poplatek za tuto nadstandardní službu činí 250 korun za prvních pět dnů a 50 korun za každý další den.

Autor: Zdeněk Zajíček

2.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Asistenci u první a nakonec vítězné trefy Nové Vsi si ve Zlaté Koruně připsal pětapadesátiletý Jiří Anderle starší (u míče), který se v tomto souboji matadorů potkal s o deset let dříve narozeným Davidem Steinocherem starším.
34

Zlatokorunští v derby přišli o body i dva vyloučené hráče

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Pivovarská zahrada byla o víkendu v obležení vodáků

Český Krumlov /VIDEO/- Město má za sebou už patnáctý ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Po pátečním sprintu a sobotních maratonech byly v Pivovarské zahradě slavnostně vyhlášeny výsledky. Publikum shlédlo i sestřih úchvatných filmových záběrů z obou soutěžních dnů. Poznáte se na fotografiích i vy?

Loučovice mají skalp Roudného, Kaplice zapsala čtvrtou výhru

Českokrumlovsko – Kromě derby mezi Zlatou Korunou a Novou Vsí se zbývající kvartet okresních zástupců v jubilejním kole nejnižší krajské fotbalové soutěže představil výhradně v domácím prostředí a z vystoupení před svými fanoušky zaknihoval bilanci dvou vítězství a stejného počtu porážek.

Lihovar v Blanici je na prodej, včelařům by se mohlo ulevit

Blanice – Lihovar, jenž před svým krachem provozovala společnost LIHO Blanice, je na prodej. Insolvenční správce Vít Jungbauer sice lihovar spravuje od jara, teprve nyní jej ale mohl nabídnout kupcům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení