Přesto si řekl, že to ještě zkusí. K velké úlevě většiny voličů, neboť mu dali 424 hlasů, daleko nejvíc ze všech kandidátů. V devítičlenném zastupitelstvu, které se v pondělí sešlo v sále kulturního domu k ustavujícímu zasedání, získalo jeho SNK obce Holubov šest míst. Dvě obsadili kandidáti za KDU-ČSL, jedno komunisté.
Volba starosty a místostarosty, ale i obsazení výborů, proběhly jednoznačně.
Stručně se dá říci, že kandidáti neměli soupeře a všichni souhlasili se všemi.

„My na starostu navrhujeme Jaroslava Fraňka," přednesla při volbě starosty například Helena Hejnová za KDU-ČSL. Zmocněnci ostatních stran a sdružení opakovali to samé a tak nebylo co řešit. Jaroslav Franěk byl zastupiteli zvolen osmi hlasy, jeden člověk se zdržel hlasování, což byl sám bývalý a právě znovu zvolený starosta.

Stejně jednotně zastupitelé zvolili za místostarostu Romana Kudláčka, druhého muže s největším počtem hlasů.
„Dobře si pamatuju, jak jsem se před dvaceti lety rozhodoval, jestli mám nechat své práce a jít starostovat," řekl Jaroslav Franěk poté, co mu byl na krk opět zavěšen znak ČR, starostenský symbol. „Teď jsem se musel podobně rozhodovat znovu, neboť jsem v uplynulém období čelil anonymním udáním, vůči kterým jsem se nemohl bránit." Přestože se starostovi lidská špatnost neblaze podepsala na zdraví, řekl si, že to zkusí znova, ať voliči sami řeknou, jestli ho na obecním úřadě chtějí, nebo ne.

„Výsledek mě potěšil," řekl
Jaroslav Franěk, který jako starosta zahájil své šesté volební období. „Hlasy občanů mě znovu nastartovaly pro další práci a těším se na spolupráci se všemi."
„Za těch dvacet let tu Jarda odvedl neuvěřitelné množství práce," ocenil důchodce Jiří Pešl. „Pamatuji si, jak jsme tu začínali budováním kanalizace v obci a k tomu, pustit se do toho, bylo potřeba velké odvahy. A teď tu máme i čistírnu odpadních vod. Máme tu krásný společenský sál, z obce zmizely elektrické dráty, zrekonstruovaly se tu i jiné budovy a udělalo se mnoho dalšího. Mladí tu mají perspektivu, zrekonstruované škola a školka nám už pro množství dětí nestačí a chválí nás i turisté."