Zájem o knihy byl náramný. Lidé všeho věku si v sobotu odtud odnášeli štosy knih, které byly k mání za symbolickou cenu. Na stolech ležely knihy poučné, dětské, cestopisné, nechyběly časopisy, beletrie, detektivky, knihy o historii a další. Zraky lidí klouzaly po titulech, jako Tekumseh, Zajatci pardálí soutěsky, Poslední mohykán, Dějiny Velké vlastenecké války, Vikomt de Bragelonne od Alexandra Dumase či Třetí dekameron od Jaroslava Haška.

Návštěvníci se knihami probírali s chutí. „Vypravili jsme se sem, jestli tu třeba najdeme něco zajímavého, co nám chybí v knihovně, neboť knížek není nikdy dost," říkala s úsměvem Alena Fröhlichová z Květušína. „Máme doma knihovny, ale už se nám do nich moc dalších knih nevejde. Proto přemýšlíme o knihovně vestavné. Vybrala jsem tu nějaké knihy pro nás i naše děti. Ale možná jsme přišli dost pozdě a už je to hodně probrané."
Velký knižní veletrh se v Hořicích konal poprvé a dost možná i naposled, protože to byla akce jednorázová. Zorganizoval ji spolek Hořický cvrkot spolu s obcí a Českým červeným křížem.

„Před dvěma lety jsme totiž znovuoživovali místní knihovnu," líčila za organizátory Lenka Indrová z Hořic na Šumavě. „Vyřazovali jsme asi tři tisíce knih, a protože se nám je nechtělo vyhodit, přemýšleli jsme, jak s nimi naložit. A napadlo nás uspořádat veřejnou akci, na kterou by mohli i lidé přinést své knihy, které už nevyužijí a nechtějí je zlikvidovat. Máme radost, že se to povedlo, lidé přišli a odcházejí spokojeni."