„Dětský karneval se vydařil. Už je to deset let, co jej pořádáme. Musíme to taky pořádně oslavit," radovala se po více než dvou a půl hodinách úspěšné akce Radka Preňková z místního spolku Pět holek. Jako velká nadšenkyně si tato vitální dáma letos připravila masku nad jiné svéráznou – vyloupla se zrovna ze skořápky jako správné kuře.

Luděk Štěpánek, ředitel Kulturního a informačního centra v Horní Plané, se k jejím slovům chvály, jak maminky vymyslily a vytvořily pro své ratolesti pěkné přestrojení, přidal: „Za našich mladých časů se více improvizovalo, co si kdo vezme na karneval. Dnes je situace trochu jiná. V sále hotelu Smrčina, kam přišlo v sobotu okolo pěti set lidí, bylo vidět samé hezké masky z různých materiálů. Vynikající bylo i vystoupení hudebního divadla Hnedle-vedle v čele s principálem Tomášem Bartákem."

Mnohé maminky měly radost z toho, jak si děti zatančily nebo zasoutěžily. „Písničky skupiny Hnedle-vedle byly výborné. Děti se vůbec nenudily, skvěle se bavily více než dvě hodiny. Fajn byly i soutěže v házení míčků. Každý dostal taky balonek," ocenila píli organizačního týmu Hana Homolková. Tato spokojená maminka byla šťastná, že se její synek Boris cítil báječně coby kuchtík. „Táta je totiž kuchař, tak si přál být jako on. S Borisem na karneval chodíme od jeho narození. Teď jsme tu byli potřetí," doplnila.

Také mamince Julii Štěpánkové se líbila atmosféra, která naladila děti i ke zpívání: „Prima byl průvod masek. Nejvíce bylo asi pirátů, nechyběly postavy hasičů, kovbojů, vodnic čí víl. Letos hodně lidí zaujaly dva originální převleky – Sůl a Pepř."

A zástupkyně Pěti holek Radka Preňková ještě poznamenala: „I rodiče si zasoutěžili ve vtipném přetahování a společně s dětmi si zatančili. Už se těšíme na další ročník."

Autor: Pavel Pokorný