„Návštěvnost rozhodně neklesá a zhruba třetinu tvoří zahraniční turisté především z Rakouska a Německa. Návštěvnost se také snažíme udržet kulturním programem, což návštěvníci hodnotí příznivě, stejně jako hospůdku a přístřeší, které jim hrádek poskytne v nepříznivém počasí."
Co se týká stavebních úprav, na hrádku se neustále něco děje, neboť hrad si žádá stálou údržbu. „Podstatné je, že byla schválena pasportizace oprav, takže začínáme opravovat hradby, neboť po osmi letech předchozí úprava už značně zdegradovala," říká Miroslav Kovačičín. „Spárujeme je vápenocementovou maltou. Jsme rádi, že nám to památkáři povolili, protože ta má větší životnost. Na hradbách už se tedy pracuje a provádějí se tu pravidelné kontrolní dny."
Hradby zatím dělníci spárují zvenčí hradu, pak se totéž bude muset provést i z vnitřní strany. „Pochopitelně objekt samotného hrádku každoročně kontrolují a prohlížejí horolezci a zjišťují, co je třeba dozdít a přespárovat. Třeba loni se nám tam rozsypalo okno, bylo tedy nutné ho hned zabezpečit," přiblížil Miroslav Kovačičín.
Na hrádku chystají novinku. Letos sdružení získalo stavební povolení na vytvoření galerie, která bude ukazovat život na obou stranách česko-rakouské hranice, takže nyní shánějí finance.
Letos na hrádku pro zpříjemnění chvil návštěvníkům vyzkoušeli také divadlo.
„Večerní představení mělo úspěch, přišla asi stovka lidí, tak jsme se rozhodli, že v příštím roce zorganizujeme divadelní představení dvě," naznačil plány do budoucna Miroslav Kovačičín. „A uvažujeme také o letním kině, v němž bychom promítali historické filmy," prozradil.
V sobotu sice na hrádku skončila letní sezona, neznamená to však, že hrádek končí provoz. Denně bude otevřeno od 10 do 16 hodin každý den, dokud to počasí dovolí až do listopadu. V zimě pak pouze o víkendech, svátcích nebo po předchozí domluvě.