Trojice legend české hudební scény, Ivan Hlas, Norbi Kovács a Jaroslav „Olin“ Nejezchleba, tam předvedla svůj muzikantský um.

„V korunách stromů jsme ještě nehráli, doufám, že to bude význačný koncert,“ svěřil se na začátku koncert autor mnoha hitů, jako je Karlín, Malagelo nebo Jednou mi fotr povídá. A koncert to význačný byl, hlavně skvělou atmosférou. Byl jedním z cyklu úterních nočních koncertů na Stezce.

Příště, v úterý 25. července od 20 hodin, zahraje dvojice HrajeTo, originální harmonikářské duo z Českého Krumlova, které doprovází ti nejlepší bubeníci. Široký záběr hudebních stylů a překvapivá směs songů vám ukáže, že tahací harmonika má v muzice ještě stále své místo. Stezka je kvůli úterním koncertům otevřená do 23 hodin, užít si můžete i noční jízdu lanovkou, poslední sedačka odjíždí ve 23.15.

Stezka byla otevřena právě před sedmi lety a Lipno se chystá to připomenout. „Na sobotu je pro všechny návštěvníky a hlavně rodiny s dětmi připravena celodenní narozeninová oslava,“ upozorňuje mluvčí lipenského areálu Vojen Smíšek. „Jedním z vrcholů oslav bude krájení dortu youtuberkou Mínou, a to přesně v půl druhé odpoledne. Následovat bude vystoupení Martina Maxy.“