„Výstavu jsme uspořádali hlavně pro Marušku Urbanovou, bývalou matrikářku z Křemže a také autorky knihy Křemežsko,“ příblížila Kristýna Nejedlá, zakladatelka projektu Dary ze statku, který vznikl v nedalekých Bohouškovicích. „Po několika výstavách jsme se s naším týmem rozhodli, že se vrátíme zpátky do retra. A že začneme piknikem a retro stanem.“

Petra Říhová se v deseti měsících coby zdravé miminko nakazila virem oparu. Ten u ní vyvolal herpetickou meningoencefalitidu, velmi vzácné, závažné a většinou smrtelné onemocnění.
Zdravému miminku napadl mozek virus oparu. Rodina teď shání peníze na zvedák

Při přípravě výstavy ji bavilo hlavně to, jak společně s každou bábovkou, s každým hrncem, s každou sifonovou láhví a bombičkami vzpomínali na minulost. „Exponáty jsme posbírali po zhruba deseti rodinách. Něco jsme našli na půdách, s něčím pracujeme ještě teď. Každý kus má svůj příběh,“ říká.

Ani o velikonočním víkendu na Křemežsku nebude nuda. Den plný zábavy je připravený na neděli 31. března od 10 do 16 hodin na Dívčím kameni. Děti čeká hra o skřítkův poklad, velikonoční žonglování, hradní výtvarné dílničky nebo střelba z luku a kuše. Vstupné pro dospělé je 85 korun, pro děti od 4 let, seniory a studenty 50 korun. Více na webu hradu.