„Modlitbovi jsou úžasně pracovití, skromní a hodní lidé a myslím, že je škoda, že se o nich příliš neví,“ zdůvodnil své rozhodnutí Ladislav Pouzar.

Jan Modlitba se svou ženou Hankou podnikají v prodeji bicyklů a lyží. Kromě toho je Jan houževnatý sportovec, který miluje jízdu na lyžích a v závodních pedálech kola našlapal tisíce kilometrů.

Jak se ti daří na novém místě, kdy jsi opustil dílničku pod Křížovou horou ve svém bytě a zariskoval s většími prostorami na novém místě?
Děkuji za optání. Na větší rekapitulaci je brzo, ale s manželkou to vnímáme jako šťastný krok a rozhodnutí, i když starostí a odpovědnosti přibývá, stejně jako nových zákazníků. Na novém místě nás to ale velmi baví a je pro nás velmi důležitá zpětná kladná odezva od zákazníků. Ovšem risk je nám neustále v patách, snažíme se tedy zlepšovat a zkvalitňovat naše služby a sázíme na to, že vnímavý zákazník to ocení.

Kolik jsi letos najezdil kilometrů na kole a kolik před tím, než jsi začal podnikat?
Letos asi jenom 2,5 tisíce kilometrů, protože povinnosti mají stále navrch. V dobách, kdy jsem závodil, jsem ročně najel okolo 13 až 15 000 kilometrů. Nejvíce na vojně – tehdy se to zastavilo na cifře 20 000 kilometrů za rok. Donutil jsi mě to sečíst. Za celou tu dobu, co mě kolo zcela uchvátilo, je to cirka 155 000 kilometrů.

Ptá se: Ladislav Pouzar

Fotograf, který svou tvorbu představil již na mnoha výstavách, v četných publikacích a je aktivním členem Fotoklubu Český Krumlov. Na svých fotografiích zachytil reportáže z různých oblastí života.

Kolik dní jsi letos lenošil, odpočíval nebo dovolenkoval?
Dovolená je pro mne a mou rodinu velmi důležitá. V této rychlé době nás sjednocuje a obohacuje o společné prožitky. Týden jsme strávili v Krkonoších a pak asi pět dní v České Kanadě. Všude nám asistovala kola. Také jsem stihl ještě týden babího léta v třeboňských lázních, opět s kolem. To byl dárek od příbuzných ke 40. narozeninám, a to se neodmítá! To vše jsem si mohl dovolit pouze díky našim spolehlivým zaměstnancům. Máme skvělý pracovní tým.

Rodí se ve tvé hlavě další plány, cíle a máš nějaký sen – o těch se ale nemluví…
Další mety a plány mám, bez těch by to kupředu nešlo. Nejdříve je ale nutné stát oběma nohama na zemi a stabilizovat roční fungování nového obchodu.

Odpovídá: Jan Modlitba

Českokrumlovský podnikatel, který miluje sport, zejména jízdu na lyžích a bicyklu. Na kole závodil od 15 let, i na vojně, až do 26 let. Pak se ale věnoval hlavně rodině a příležitostně se účastnil závodů či maratonů.

Jak celý ten kolotoč zvládá rodina?
Jsou báječní a patří jim díky. Především manželce, se kterou řešíme otázky v živnosti společně. Ona je ta, kdo má zásluhu na tom, že se děti výborně učí a jsou talentované v hudbě. Dala jim skvělý základ. Dnes, když jsou již děti velké, mně může výrazně pomáhat, ale vždy ví, kdy je třeba jít domů za dětmi, aby s nimi byl alespoň jeden z nás. Obor naší živnosti, pokud ho chceš dělat poctivě, je bezedná studnice času. Je ale třeba uchovat si zdraví a harmonii v rodině.