Co nabízí pivovar dnes? Kromě několika druhů piv také hotel s restaurací a wellness s pivními lázněmi. Přijměte pozvání ke stolu, hostina začíná! Restaurace láká na krajové speciality, přičemž personál doporučí k vámi vybranému jídlu nejvhodnější pivo. Návštěvníci se mohou doslova projíst Jižními Čechy. Začít se může třeba od rovinatého Třeboňska, které reprezentují kapří hranolky, poté lze pokračovat do Šumavského podhůří, kde narazí na hovězí pupek nebo vepřová líčka a zakončit to mohou sladkou tečkou na rakouské hranici císařským trhancem. Specialitou pro čtyři osoby je stůl plný vybraných jídel doplněný čtyřmi tupláky a hláškou „a takhle si tady žijeme,” čímž se návštěvníkům přiblíží hodování pánů z Růže a hrabat z rodu Buquoy.

K výběru je pět druhů piv. Základním pivem je Rožmberská 11. Fajnšmekři si mohou vybrat mezi černým a pšeničným. Cyklisté a vodáci mohou ochutnat lehkou osmistupňovou apu a dámy se mohou osvěžit malinovým pivem. V létě se rozhodně vyplatí posedět na zahrádce, která pojme až 200 lidí a nabídne krásné panorama hradu Rožmberk. Recepce nejen pomáhá hostům s ubytováním a trávením volného času, ale nabízí i obchod s lokálními produkty a suvenýry.

Díky pivovaru se Rožmberk nad Vltavou dočkal výrazného zlepšení turistického vyžití. Návštěvníci v pivovaru najdou víc než jen chmelový nápoj! Součástí pivovaru je i čtyřhvězdičkový hotel s wellness a pivními lázněmi. V historickém sklepení je prohlídková chodba, která je rozděluje na pivovar a lihovar. Dvůr disponuje velkou prosklenou pergolou s vlastním výčepem, kuchyní, grilem a udírnou. V prvním patře je kromě restaurace přizpůsobené k taneční zábavě nebo konferenční místnosti také pekárna, čokoládovna, pralinkárna, cukrárna a pražírna kávy.

„Všechny naše výrobky včetně zavařeného masa, uzenin, džemů, brusinek a medů nabízíme v naší prodejně regionálních produktů. Ve sklepení jsou pro hosty, kteří vyrazili na exkurzi s výkladem o výrobě piva a historii domu, připraveny dvě ochutnávkové VIP místnosti. Nevaříme jen pivo, ale vzniklo doslova zážitkové centrum,“ představuje projekt manažer Michael Krumel.

Na své si u nás přijdou rodiny s dětmi, zamilované páry i páni, kteří mohou relaxovat v komfortně zařízených pokojích, rodinné vířivce, pivních lázních, hodovat v restauraci, využít půjčovnu lodí i dalších služeb. Rekonstrukce pivovaru byla pro svou stavební rozmanitost hlavně přizpůsobena na pořádání firemních a společenských akcí a teambuildingů.

Zájem o ubytování je už od začátku veliký. Hned první víkend po otevření obsadili hosté všech 21 pokojů. Kapacita není nekonečná, a tak na některé další termíny v létě zbývají poslední volné pokoje. Rychle mizí i podzimní pobyty, kdy nastává sezóna konferencí a firemních akcí.

Kromě nabídky rautů, grilování, rožnění, uzení, piv, hudby a tance mají hosté z firemních akcí možnost se zapojit do výroby našich produktů, nebo se přiučit správnému čepování piva, servírování kávy nebo přípravy míchaných nápojů. „Všichni se máme na co těšit a pojďme společně tvořit novodobou historii a tradici pivovaru,” dodává na závěr majitel Martin Neudörfl.

Pivovar Rožmberk
- Tematická pivovarská restaurace - pokrmy budou ladit k daným pivům z pivovaru
- Prodejna výrobků místní produkce - uzeniny, naložená masa, džemy, pralinky, keramika, prodejna piva
- Ubytování – pivovarský hotel - celkem 21 rodinných a dvoulůžkových pokojů, wellness se dvěma vířivkami, pivní lázně
- Degustace piva a pálenek, prohlídka pivovaru
- Zajímavosti v okolí – hradní komplex Rožmberk se skládá z dolního hradu, který má renesanční podobu a horního hradu s věží Jakobínkou, jež byla roku 2013 zrekonstruována v gotickém stylu
- Pozdně gotický kostel sv. Mikuláše
- Krásná kopcovitá krajina - okolní vrchy převyšují údolí Vltavy o 300 metrů) plná pastvin, lesů a historických památek