Prakticky těsně před zahájením Svatováclavských slavností, které měly odstartovat dnes, přišlo rozhodnutí města akci zrušit. „Hned jak jsme obdrželi zprávu o nových opatřeních, byla předána členům bezpečnostní rady,“ sdělil hlavní organizátor slavností, ředitel Městského divadla Jan Vozábal. „Všichni se shodli, že akci budeme muset zrušit. Za situace, kdy se například na náměstí shromáždí až čtyři sta sedících a tisícovka stojících, bychom nedokázali dodržet nastavené podmínky.

Ale protože jsme si řekli, že alespoň na svátek sv. Václava by něco mělo zůstat, uskuteční se slavnostní ranní ceremoniál vztyčování praporů Schwarzenberské granátnické gardy na zámku a koncert souboru Bellárie.“ Lidé mohou navštívit i třeba Pohádkový dům, kde slíbili, že slevy pro návštěvníky zachovají.

„Je nám líto, že se slavnosti neuskuteční, neboť byly nejoblíbenější a namířené především na obyvatele Krumlo᠆va a okolí,“ povzdychl si Jan Vozábal. Teď tím pádem visí otazník nad programem adventu. „Uzávěrka programu se blíží a my nevíme, s čím počítat,“ přitakal ředitel.