„Věříme, že lidé na představení chodit budou, protože budeme mít jediné digitální letní kino v republice,“ uvedl pro Deník Michal Rolčík. Jeho otec Vladimír Rolčík letní kino provozuje, syn Michal 
v areálu pořádá každoročně nejen známý Lipnofest, ale díky jeho snahám bylo letní kino před lety ušetřeno celkového zrušení.

„Letní kino tady bylo vždy oblíbené, navíc má skoro padesátiletou historii,“ dodal Rolčík s tím, že digitalizace umožní během letní turistické sezony nejen hrát aktuální horké filmové novinky už 
v den jejich premiéry, ale díky modernizaci zůstane repertoár hraných filmů široce rozevřen. Výroba klasických celuloidových formátů už zkrátka končí a kino, které nehraje novinky, zvláště kino letní, by opravdu nemělo šanci na přežití. Ostatně provoz zastavily pro malou návštěvnost letní kina v daleko větších místech, v Českých Budějovicích nebo Českém Krumlově. A jejich areály zejí prázdnotou. V Černé by tomu mělo být naopak hlavně díky turistům.

Jak doplnila starostka Irena Pekárková, před uzavřením je v tyto dny smlouva s dodavatelskou firmou. Firma pro obec dodá potřebné digitální vybavení v dohledné době, navíc za dobrou cenu.
„Vše necháme vyrobit z repasovaných dílů, takže nás digitalizace kina vyjde levněji,“ potvrdila záměry obec Irena Pekárková s tím, že v takovém případě bude stát modernizace něco kolem 1,1 milionu korun. S ohledem na digitalizaci v jiných kinech, kde se náklady pohybovaly kolem čtyř milionů, se to jeví jako opravdu značná úspora.
Repasované díly sice nejsou díly nové, ale sloužit mohou také dost dlouho.