Valné hromadě Fondu, tj. radě města, to sdělí 22. ledna.

„Dvojice finalistů postoupila z druhého kola,“ upřesnil Miroslav Reitinger, jeden z jednatelů. „Do užšího kola postoupilo šest uchazečů a do závěrečného hodnocení dva, kteří ještě prošli různými psychometrickými testy. Ty nám o kandidátech řeknou vše, co potřebujeme vědět. Já pevně věřím, že zhruba 4. až 5. ledna budeme moudřejší.“

Na 22. ledna, kdy se koná zasedání rady města, jednatelé plánují radním předložit finální zprávu o tom, koho z kandidátů vybrali a jakým způsobem by výběrové řízení mohlo být definitivně uzavřeno.

„Máme s radou dohodu, že jí výsledek předložíme, než uzavřeme s vítězným kandidátem smlouvu, aby se k tomu mohla vyjádřit, byť jde o záležitost v kompetenci jednatelů,“ dodal Miroslav Reitinger.

Náplní práce nového ředitele bude řízení obchodní společnosti a správa majetku v hodnotě 250 milionů korun, bude vést za Fond obchodní jednání, řídit jeho investice a účastnit se jednání vedení města a rady.

Dalšími dvěma jednateli fondu jsou Antonín Krák a David Šindelář. Výběrové řízení na pozici ředitele ČKRF, které bylo vyhlášeno 14. listopadu a přihlásilo se do něj celkem třiatřicet kandidátů, má na starosti personální agentura Grafton Recruitment.