Tehdy se obyvatelé, účinkující i mnozí návštěvníci obléknou do renesančních kostýmů a vrátí historické jádro města do dávných dob.

Program bude opět přebohatý a nabídne i řadu novinek. Zájemcům, kteří mají zájem o zapůjčení historického kostýmu, aby si slavnosti jaksepatří užili bez toho, že by se zapojili do historického průvodu, si mohou zapůjčit dobové odění z kostýmní rezervy v pátek 16. 6. od 11 do 15 hodin. „Doporučujeme předchozí telefonickou nebo e-mailovou rezervaci,“ říká za organizátory Kateřina Slavíková. Cena půjčovného za kostým činí 500 až 1000 korun.

Kdo jisto jistě ví, že rozhodně chce jít na slavnosti v kostýmu, může si kostým zamluvit na elektronické adrese slavikova.k@divadlock.cz po zaslání vyplněné přihlášky [DOC 27 kB] uvedené na oficiálních stránkách www.slavnostipetilisteruze.eu.

„Upozorňujeme zájemce, že u kostýmů z kostýmní rezervy v rámci výše uvedené ceny nejsme schopni garantovat požadavky na exkluzivní šlechtické kostýmy a na extrémní velikosti,“ připomíná Kateřina Slavíková. „Tyto kostýmy jsme schopni zajistit pouze za plné půjčovné.“