Změna prostředí ale samotné hře nijak neublíží, diváci se mohou dnes opět těšit na dojemný příběh, který kdekoho dohání až k slzám. V 10 hodin vypukne veřejná generální zkouška v kostýmech a o čtyři hodiny později samotné představení.

„Po akustické stránce je pro nás kvalitnější klášterní zahrada. Letos nás tam ale nemohli pustit, protože se chystá rekonstrukce kláštera i zahrady, během níž se mají uskutečnit archeologické průzkumy,“ vysvětlil předseda hořického spolku Miroslav Kutlák. „Byli jsme proto moc rádi, když nám náhradní prostory poskytl pivovar ve svých zahradách,“ dodal Kutlák se slovy, že letos bude hra pro herce náročnější. „Budeme muset trošku přidat na hlase. Prostor je také celkově větší, rozsáhlejší. Každopádně věřím, že kvalitě hry to neubere.“

Pivovarské zahrady naopak nabízí jiné přednosti, které představení osvěží. „Ukřižování Ježíše bude pro diváky zvláštní tím, že v pozadí bude vidět zámecká věž,“ nastínil člen spolku Gerhard Scherhaufer. Podle jeho mínění prostředí zahrad připomíná amfiteátr v Hořicích na Šumavě, na který jsou herci zvyklí.

Hra ani v letošním roce nedoznala žádných výraznějších změn. Důvod je jednoduchý – změny nejsou třeba. „Myslím, že je scénář opravdu kvalitní a hlavně není tak starý, jako je tomu třeba u některých spolků v zahraničí. Řekl bych, že i délka představení je stravitelná, jinde hra trvá třeba i více než čtyři hodiny,“ uvedl Miroslav Kutlák.
Spolek se nyní může pochlubit několika mladými herci. Nejmladší dokonce ještě ani nenastoupil na základní školu. „Je neskutečné, jak se Honzík Indra dokázal ve čtyřech letech naučit svoji roli. Věkový rozptyl je u nás opravdu velký. Nejstaršímu herci je kolem osmdesáti let,“ řekl Miroslav Kutlák, který vyzdvihl práci režijního dohledu, Jiřího Pokorného a Karla Fily. „Jsem rád, že s námi mají pořád trpělivost a že nenásilnou formou umí docílit dobrého výsledku,“ podotkl Kutlák.