Vynikajícího úspěchu dosáhla dvojice jejích odstřelovačů na prestižní mezinárodní soutěži Right of the Kings – Foxtrot Oscar Xray v Boleticích a od města Český Krumlov obdržela zásahová jednotka slavnostní prapor.

Zásahová jednotka:
Zásahová jednotka jihočeské policie vznikla v roce 1991. Od roku 2013 sídlí v Českém Krumlově.
Jejím velitelem je major Jan Votočka.
Jednotka má za sebou stovky zákroků proti ozbrojeným a nebezpečným pachatelům v různých oblastech trestné činnosti.

Stříbrné medaile vybojovali v konkurenci třiadvaceti dvoučlenných týmů nadpraporčíci D.K. a M.K. Během soutěže se pohybovali v prostoru Vojenského újezdu Boletice. Byli vybaveni útočnou a odstřelovací puškou a bagáží na celý týden, netuše, co je čeká.

„Prokázali, že jsou perfektně fyzicky i psychicky připraveni zvládat situace, které je mohou potkat v reálném životě,“ podotkla mluvčí policie Lenka Krausová. „Střelbu zvládli výborně v různých pozicích i vzdálenostech, a v různém terénu.“ Nadpraporčíci stříleli na vzdálenost 10 až 970 metrů, ze stoje, vleže, z úkrytu, ze člunu, věže i auta. „Oba policisté jsou zkušenými bojovníky s více než patnáctiletou érou v zásahové jednotce,“ vyzdvihla Lenka Krausová.

„Nejtěžší disciplínou podle nás byla střelecká mise pod názvem Everest,“ podělili se o dojmy devětatřicetiletý D. K. a o rok mladší M. H. „Museli jsme po náročném fyzickém výkonu – výběhu na vysoký kopec – střílet na vzdálenost 650 metrů.“ Nadpraporčík D.K. má specializaci odstřelovač sedm let, M.K. devět let.

Odstřelovači D.K. a M.K. vybojovali na prestižní soutěži stříbrné medaile. A v sobotu převzal velitel jednotky Jan Votočka nový slavnostní prapor od města Český Krumlov.Zdroj: Deník/Zuzana Kyselová