„Na kostce nad ledem se objevila výzva k polibku, tak jsme s přítelkyní Janou neváhali," popisuje moment Dalibor Zikeš z Kaplice, který ve švédském Stockholmu pracuje od loňského února. „Takže nás vlastně viděl s nadsázkou řečeno celý svět. Hned se ozvali z domova z Čech, textovou zprávu mi psal i můj švédský šéf," směje se Dalibor Zikeš.

Čtvrtfinále se Švédskem byl první zápas mistrovství světa, na který se byl ve Stockholmu podívat. „Můžu potvrdit, že ve městě vůbec nebylo znát, že se nějaký turnaj hraje. Ani na zápas nebyla hala zaplněná," podotkl Dalibor. Svoji roli možná sehrál i státní svátek, který na čtvrtek ve Švédsku připadl. „Spousta firem, když takhle svátek vychází, dává zaměstnancům volno i v pátek," popisuje mladý Jihočech.

Vstupenky na zápas si chtěli se známými koupit až na stadionu. „Na internetu jsme si ověřovali, že za necelých pět set švédských korun, což je třináct set českých, jsou k mání. Na místě ale byly vyprodané. Nakonec jsme je získali od překupníků prakticky za stejnou cenu jako ve standardním prodeji," popsal fanoušek.

Těsně po čtvrtfinále dokonce uvažoval i o tom, že by se vypravil na semifinále, finále do Finska. „Měl jsem možnost získat vstupenky zdarma, ale ta padla. Možná bych jel na finále, kdyby tam hokejisté postoupili," uvažoval.