Materiál z betonových i zděných konstrukcí, který šlo znovu využít, je zrecyklovaný, hromady stavební drti a hlíny po staveništi teď rozvážejí nákladní auta. Údolí zaříznuté mezi sídlišti Mír a Za Nádražím je plné bagrů, nakladačů a další techniky. Metrostav, který se likvidace továrny a přípravy staveniště ujal, začíná kopat dešťovou a splaškovou kanalizaci, připravují se základy pro chodníky a chystá se vyvedení zatrubněného potoka zpátky na povrch.

Samotná stavba Krumlovského Vltavínu by měla vypuknout v dubnu letošního roku.

Podívejte se, jak šel s Jitonou čas: 

close Jitona v roce 1985. info Zdroj: Státní okresní archiv Český Krumlov. zoom_in Jitona v roce 1985.

close Bývalý areál Jitony na podzim roku 2019. info Zdroj: Deník / VLP Externista zoom_in Bývalý areál Jitony na podzim roku 2019.

close Budovy v areálu bývalé českokrumlovské Jitony nejsou žádnou pastvou pro oči, ale v tomto místě se brzy začne stavět nová obytná městská čtvrť. info Zdroj: Deník/Zuzana Kyselová zoom_in Bývalý areál Jitony v červnu 2021.

close Jitona jde k zemi. Na místě bývalé Jihočeské továrny nábytku U Trojice v Českém Krumlově vyroste nová čtvrť Krumlovský vltavín. info Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová zoom_in Bývalý areál Jitony v říjnu 2021.

close Poslední k zemi šel komín, prosinec 2021. info Zdroj: FB/Krumlech zoom_in Poslední k zemi šel komín, prosinec 2021.