Až z Pelhřimova dorazil včera do Skiareálu Lipno jeden z Josefů, který se chtěl zúčastnit pokusu o rekord co největšího počtu Pepíků.

„Četl jsem na internetu, že tu taková akce proběhne, tak jsem si řekl, že si přijedu užít zbytek zimy. Chtěl jsem také podpořit agenturu Dobrý den, která je jako já z Pelhřimova,“ řekl Josef Slavětínský. „V každém případě je to pěkný důvod, jak oslavit svátek,“ dodal.

„Já jsem tady hlavně kvůli tomu, že se zase vrátila zima. Jinak bych určitě nepřijel. Ani pokus o rekord by mě nepřilákal,“ netajil Josef Horák z Českých Budějovic. Svůj svátek prý nijak extra neprožívá. „Možná ho trochu zapiju, jinak nic,“ usmál se Horák.

Pokus o shromáždění velkého množství Josefů skončil nezdarem. Josefů se přihlásilo jenom 13, ale setkání ve stanovenou hodinu se jich zúčastnilo pouze šest. Ovšem rekord, který bylo třeba překonat, činil 41 Josefů.

„I to je ale pořád málo. Mohlo by jich být daleko víc. Čekali jsme, že tady na Lipně tu hranici překonáme. Bohužel, nestalo se,“ řekl obchodní ředitel Agentury Dobrý den Luboš Rafaj.

Josefové si včera alespoň ve skiareálu zalyžovali zdarma. „Udělat oslavencům radost bylo hlavním úmyslem celé akce,“ ujistil obchodní ředitel společnosti Lipno Servis Martin Řezáč. „Myslím, že by to mohl být nultý ročník. Příště snad přijede Josefů více,“ dodal.